Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Są z nami w najlepszych i najgorszych momentach naszego życia. Zawsze służą pomocą, nie tylko medyczną. Wspierają, podtrzymują na duchu, rozmawiają i tłumaczą. Pomogły nam wszystkim przyjść na świat i sprawiały, że każda nieprzyjemna wizyta w szpitalu była choć odrobinę lepsza. Dziś na całym świecie obchodzimy ich święto pielęgniarki i położne. 

Sumienie pielęgniarek

Praca w służbie zdrowia wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. To, na jakim stanowisku wykonuje się swoje obowiązki, przestaje mieć większe znaczenie, gdy mamy do czynienia z ludzkim zdrowiem i życiem. Pielęgniarki i pielęgniarze wykonują większość czynności wokół pacjenta. To od ich profesjonalizmu i wiedzy zależy, jak przebiegnie nasza wizyta w szpitalu. Oni odpowiadają za realizację wielu decyzji lekarskich, które źle wykonane mogą nieść za sobą poważne, zdrowotne konsekwencje.
Codzienne spotykanie się z taką odpowiedzialnością to ogromne wyzwanie dla psychiki. Zawód ten wymaga więc ogromnej siły wewnętrznej, wytrwałości i wielkich pokładów wewnętrznego spokoju.

Rodzisz się i widzisz ją 

Theirworld.com

Położna. Zna nas dłużej niż my sami. Historia zna wiele przypadków, w których miała ona wpływ na czyjeś życie   wybrała imię lub zrobiła pierwsze zdjęcie. Prawidłowo przebiegający poród i pierwsze momenty życia człowieka potrafią być decydujące na wielu polach. Profesjonalne i szybkie reakcje mogą wyznaczać być albo nie być dla matki i dziecka. Nawet jeżeli to życie nie jest zagrożone, to w pierwszych chwilach po porodzie jedna decyzja może określić, czy zostanie ono spędzone w pełnym zdrowiu, czy też nie.
W trakcie ciąży i porodu, zarówno matka jak i dziecko potrzebują wielkiego wsparcia, ale też pewności, że wszystko będzie dobrze. Położnicy i położne muszą więc zagwarantować im niczym niezmącony spokój, służyć poradą, a z drugiej strony być bezkompromisowym i w stu procentach pewnym każdej swojej decyzji.

 

12 maja jest ich dzień. Dziś więc CDN życzy każdemu pielęgniarzowi, pielęgniarce, położnej i położonemu wytrwałości, godnego traktowania, spełnienia zawodowego i odwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 19 =