Marvel w natarciu!

marvel.com

Sytuacja pandemiczna dała w kość branży filmowej. Z jednej strony prężnie rozwijające się serwisy VOD, a z drugiej – zamknięte kina, problemy z realizacją filmów i ciągłe przesuwanie premier. W obliczu pandemii, plany Marvel Studios dotyczące ich kolejnej, czwartej fazy również uległy zmianom.

Ze względu na światową pandemię, Marvel Studios musiało zmienić kolejność emisji filmów i seriali, które miały rozpocząć 4. fazę filmowego uniwersum. W roku 2020 nie wypuszczono żadnego filmu spod skrzydeł Marvela – „Czarną Wdowę” i „Eternals” przesunięto na rok 2021. Warto przypomnieć, że premiera ostatniego filmu ze świata Marvel Cinematic Universe, „Spider-Man: Daleko od domu”, miała miejsce w 2019 roku, czyli prawie dwa lata temu! Dopiero w tym roku sytuację zaczęły ratować nowe produkcje superbohaterskie dostępne na platformie Disney+ – seriale „WandaVision” oraz „Falcon i Zimowy Żołnierz”.

Najnowszy filmik opublikowany na kanale Marvel Entertainment, głosem Stana Lee, przypomina nam, że „wszyscy jesteśmy częścią jednej wielkiej rodziny”. Pojawiają się fragmenty z filmów takich jak: „Iron Man”, „Kapitan Ameryka”, „Thor”, „Avengers” czy „Czarna Pantera”. Chwila nostalgii… i okazuje się, że jest to zapowiedź 4. fazy Marvel Cinematic Universe! Marvel Studios ujawniło daty premier swoich najbliższych filmowych produkcji (2021-2023), przedstawiono również fragment filmu „Eternals”.

Jako pierwszą na ekranach kin zobaczymy „Czarną Wdowę”, której premiera początkowo miała być w roku 2020. W roli głównej niezmiennie Scarlett Johansson, w filmie pojawi się również Florence Pugh. We wrześniu zapowiedziano „Shang-Chi i legendy dziesięciu pierścieni” – debiut nowej postaci Marvela, w którą wcieli się Simu Liu. W listopadzie zobaczymy „Eternals”, czyli opowieść o przedwiecznej rasie nieśmiertelnych istot, które zamieszkiwały Ziemię i ukształtowały jej historię. Za reżyserię odpowiada Chloé Zhao, dwukrotna laureatka Oscara! Kinowy rok zakończy premiera filmu „Spider-Man: No Way Home”. Przed nami tyle ekscytujących filmów, a to tylko rok 2021!

Pełna lista filmów zapowiedzianych przez Marvel:

„Czarna Wdowa” – 9 lipca 2021

„Shang-Chi i legendy dziesięciu pierścieni” – 3 września 2021

„Eternals” – 5 listopada 2021

„Spider-Man: No Way Home” – 17 grudnia 2021

„Doctor Strange in the Multiverse of Madness” – 25 marca 2022

„Thor: Love and Thunder” – 6 maja 2022

„Black Panther: Wakanda Forever” – 8 lipca 2022

„The Marvels” – 11 listopada 2022

„Ant-Man and the Wasp: Quantumania” – 17 lutego 2023

„Guardians of the Galaxy vol. 3” – 5 maja 2023

„Fantastyczna Czwórka” – brak daty

Jest na co czekać! Mam tylko nadzieję, że pandemia odpuści (a najlepiej zniknie całkowicie), żeby każdy z tych filmów można było zobaczyć w sali kinowej, na wielkim ekranie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *