5 najlepszych filmów na majówkę

freepik.pl

Rok 2020 był trudny dla wszystkich. 2021 przyniósł jednak nadzieję i wiarę w to, że normalność czai się już za rogiem. Jednak pogoda w bieżącym roku, w żaden sposób tego oczekiwania na lepsze czasy nam nie ułatwia. Tegoroczna majówka ma być w dużej mierze deszczowa, a temperatury dalekie od tych, które pozwoliłyby na długie wylegiwanie się na sopockiej plaży. Zamiast grillować w czapce i szaliku, ubierzcie najwygodniejszy dres i w tę majówkę dajcie namówić się na którąś z CDN-owych propozycji filmowych. Wyjdzie Wam to na zdrowie! 

Jak wiadomo, dobre kino to niezawodne remedium na wszystkie zmartwienia i troski. Nudzisz się ze znajomymi? Zastanówcie się, na jaką kategorię macie ochotę i odpalajcie! Wszystkie poniższe pozycje są dostępne obecnie na platformie Netflix.

1. Ten jeden klasyk

Ze śmiercią jej do twarzy (1992)

filmawka.pl

Jeżeli jeszcze nigdy nie sięgnęliście po to arcydzieło, musicie natychmiast nadrobić zaległości! Ta pozycja to prawdziwa gratka dla kinomaniaka. Bezbłędnie łączy ze sobą sztukę dobrej, czarnej komedii w klasycznym wydaniu i wywołującego lekki dreszczyk thrillera. Spodziewajcie się też szczypty starej, dobrej groteski i przerysowania. Obsada tej pozycji mówi sama za siebie Meryl Streep, Bruce Willis (seans tego filmu to także nieczęsta okazja, żeby zobaczyć Willisa z włosami!) i Goldie Hawn. Kreacje aktorskie są więc na najwyższym poziomie, a fabuła niezwykle aktualna chciałoby się wręcz rzec, że coraz bardziej. Film w sposób lekki i niewymuszony podejmuje tematy trudne. Wchodzi w polemikę z problemem starzejącego się ciała, pragnienia wiecznej młodości i piękna za wszelką cenę. Nawet tę najwyższą.

2. Ten trzymający w napięciu

To my (2019)

magazyn FILM

Po swoim wielkim debiucie z filmem Uciekaj! Jordan Peele powrócił w wielkim stylu. Tym razem z niezawodnym, szczególnie w horrorze, motywem doppelgängera. Fabuła zdaje się być nieskomplikowana, a film na początku przybiera tory klasycznego filmu grozy, który niczym nas ma nie zaskoczyć. Idealna, czteroosobowa rodzina spędza spokojny weekend w domku na plaży. Pod osłoną nocy pojawiają się jednak pewni intruzi, którzy zaburzają wypoczynek Adelaide i jej bliskich. Nie są to jednak zwykli włamywacze nasi antagoniści są identycznymi sobowtórami bohaterów. Zaczyna się dramatyczna walka o życie poniekąd każdego, ze sobą samym.

3. Ten, który zatrzyma Was na dłużej 

Dobre miejsce (2016-)

wikipedia.pl

Co czeka nas po śmierci? Pytanie to brzmieć może jak zaproszenie do poważnej, filozoficznej dyskusji. Albo wręcz przeciwnie! My zapraszamy nim do rozpoczęcia swojej przygody z serialem Dobre Miejsce. To pozycja przeznaczona dla osób, które poszukują wciągającej fabuły na kilka przezabawnych sezonów. Pomimo komediowego charakteru serii, stara się ona odpowiedzieć na kilka egzystencjalnych pytań, które nurtują każdego z nas. Jednak jest to przede wszystkim bardzo dobra zabawa pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji. I jeszcze jedno wszystkich głównych bohaterów poznajemy już po ich śmierci. Dobrej zabawy!

4. Ten, który zdradzi,  jak żyć

Czego nauczyła mnie ośmiornica (2020)

filmweb.pl

To nie fikcja to zbierający w ubiegłym roku najważniejsze nagrody film dokumentalny. Ciężko uwierzyć w to, że historia tej pięknej przyjaźni wydarzyła się naprawdę. Mowa tu o przyjaźni stosunkowo nietypowej między ośmiornicą a Craigiem Fosterem. Założyciel Sea Change Project opowiada nie tylko o tym, jak zaczęła się jego wielka przygoda z tym morskim stworzeniem, ale przede wszystkim oddaje hołd. Ta produkcja to wielki pokłon twórców w stronę całego podwodnego ekosystemu, któremu tak wiele zawdzięczamy, jako ludzkość. Gwarantujemy, że po seansie tego nietypowego filmu poczujecie się zmotywowani do podjęcia zmian i potrzebę zaangażowania się w coś większego. No i przede wszystkim dowiecie się czego uczy ośmiornica!

 

 

 

 

 

 

5. Ten, który poprawia humor

Millerowie (2013)

netflix.com

Jennifer Aniston w roli spłukanej striptizerki w średnim wieku, która z grupą nieznajomych przemyca ciężarówkę narkotyków z Meksyku do Ameryki. Brzmi zachęcająco? Jest więcej! Cała czwórka przemytników udaje typową, Amerykańską, konserwatywną rodzinę, aby nie wzbudzać podejrzeń na granicy państw. Jeżeli macie więc ochotę na (dosłowną) jazdę bez trzymanki, dawkę mniej lub bardziej wyrafinowanego humoru i półtorej godziny niezobowiązującego, pełnego gagów seansu — Millerowie zapraszają na przejażdżkę!

Deszczowy weekend nie musi być nudny. Wystarczy tylko wybrać, do którego świata wybierzecie się akurat dzisiaj. Życzymy odpoczynku i miłego seansu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *