Anglia w Gdańsku

The-Brew promoPotrzebujesz mocnych muzycznych wrażeń? Lubisz gitary z wyspy Królowej Elżbiety? Już 27 marca klub B90 wypełni się właśnie brytyjskimi, solidnymi dźwiękami. Zagra zespół The Brew. Jako support wystąpią ich rodacy, psychodeliczni Kismet Ryding. Start koncertu o godzinie 19.

Zespół The Brew powstał w 2006 roku. Muzycy pochodzą z portowego miasteczka Grimsby. Skład kapeli to Jason Barwick (gitara, wokal), Kurt Smith (perkusja) oraz Tim Smith (gitara basowa). Tim ma już za sobą wiele muzycznych przeżyć. W latach 1976-1970 współtworzył punkrockową formację The Adverts. W The Brew gra razem z synem.

Muzyka zespołu krąży wokół bluesa, rocka progresywnego a nawet hard rocka. Działalność formacji była nazywana przez dziennikarzy muzycznych „mostem między latami sześćdziesiątymi a siedemdziesiątymi”.

Na koncie kapeli znajduje się w sumie dziewięć albumów studyjnych i koncertowych. Ostatni krążek, „Control” ujrzał światło dzienne w lutym tego roku. Jest to płyta przełomowa. Za świeżością i innowacyjnością albumu stoi nowa ekipa produkcyjna. Na gdańskim koncercie z pewnością będzie można usłyszeć kawałki z najświeższego wydawnictwa i nie tylko.

Supportem występu The Brew będzie koncert zespołu Kismet Ryding. Kapela rozpoczęła swoją działalność w roku 2009. Mike Freeman (wokal), Josh Humphreys (gitara/wokal), Tom Humphreys (gitara basowa/wokal) i Jazz White (perkusja) graja psychodelicznego rocka.

Wielokrotnie pokazywali swoja siłę koncertową. Grywali już w największych miastach Wielkiej Brytanii, supportowali takie składy jak Ocean Colour Scene, The View, czy The Zombies.

W ubiegłym roku Kismet Ryding wydali EP-kę „Look.See.Don’t.TRIP”. Krytyka sporą uwagę poświęca energii zespołu. Porównywani są do Tame Impala. Grają jednak z większym powerem.

Bilety na koncert w klubie B90 dostępne są w cenie 45 zł (przedsprzedaż) oraz 55 zł (w dniu koncertu). Można znaleźć je na stronie tickets.soundrive.pl oraz w klubie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =