Fotografujmy Europę!

Discover EuropeZdarza Wam się spoglądać na rzeczywistość przez obiektyw aparatu? Dzięki Discover Europe 2014 studenci  już po raz jedenasty mają możliwość pokazania swojego talentu fotograficznego. Wystarczy tylko zgłosić swoje zdjęcie na konkurs.

Discover Europe 2014 to otwarcie drugiej dekady historii największego Ogólnoeuropejskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Celem konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy oczami jej młodych mieszkańców. Uwiecznione przez studentów postaci, intrygujące sytuacje, czy zakątki Europy zostaną poddane ocenie profesjonalistów, którzy spośród zdjęć wybiorą te, które w najlepszy sposób przedstawiają różnorodność starego kontynentu.

Discover Europe nagradza tych, którzy nie boją się wyjść poza schemat i twórczo myśleć, a uchwycenie chwili to ich rzeczywista pasja, tak często niedoceniana przez otoczenie.

W tym roku uczestnicy mogą przesyłać swoje zdjęcia w 3 głównych kategoriach:

Citizen of Europe (Obywatel Europy) — zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków

My Europe, my Home (Mój kawałek Europy) — zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie

Surprise me Europe! (Europo zaskocz mnie!) — zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

Jest również kategoria specjalna, której opiekunem jest KPMG:

Success with Passion (Sukces z Pasji) — kategoria dla tych autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia i satysfakcji

Konkurs składa się z dwóch części: 7 etapów regionalnych w Polsce i jednego zagranicznego oraz etapu centralnego. W ostatnim etapie przedstawiciele studentów i środowisk artystycznych związanych z fotografią wyłonią najbardziej odkrywcze prace spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.

Zdjęcia można zgłaszać do 31 marca na stronie konkursu: http://www.discovereurope.esn.pl

Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w maju 2014 w Warszawie i połączona będzie  z wernisażem fotografii oraz bankietem. Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody oraz liczne niespodzianki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *