Tydzień Kina Hiszpańskiego w Żaku

xJuż od 24 do 30 marca w gdańskim klubie Żak będzie można obejrzeć jedne z ciekawszych alternatywnych produkcji filmowych. Wszystko za sprawą 14. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, który co roku organizowany jest w największych miastach Polski.

Warto skorzystać z nadarzającej się okazji, gdyż prezentowane filmy nie były jeszcze nigdy upublicznione w Polsce. Tydzień kina hiszpańskiego jest festiwalem, który ma na celu zaprezentowanie odbiegających od masowych produkcji smaczków kina alternatywnego, takie jak filmy dokumentalne czy kameralne kino artystyczne. Produkcje, które wchodzą w skład programu festiwalu są elementem cyklu tzw. Nowego Kina Hiszpańskiego. Są to filmy wyprodukowane w ciągu ostatnich 2-3 lat, które nie są „lekkie, łatwe i przyjemne”, lecz intrygujące i dające bodźce do refleksji.

Festiwal jest organizowany przez firmę Mañana,która zajmuje się dystrybucją kina autorskiego w Polsce. Specjalizuje się także w promocji polskiego kina za granicą. Ostatnie festiwale, które zostały przez nich zorganizowane to m.in. „Retrospektywa Andrzeja Wajdy na Kubie”, „Festiwal Polskich Filmów w Brazylii” (12 miast) czy „Cztery Dekady Polskiego Kina na Kubie”.

Bilety: 16 zł normalne, 14 zł studenci i uczniowie, 12 zł seniorzy i Karta do Kultury, 8 zł członkowie NHEF oraz za okazaniem Karty Dużej Rodziny, Poniedziałki „za dyszkę”: 10 zł, Karnety na 14 Tydzień Kina Hiszpańskiego: 77 zł (sprzedaż wyłącznie w sieci eventim.pl ).

Pełny program prezentowanych filmów dostępny jest na stronie klubu Żak http://www.klubzak.com.pl/doc_3121.html

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *