SEA-EU 2021 Cooking Experience – konkurs

Partnerzy Europejskiego Uniwersytetu SEA-EU ogłaszają wydarzenie kulinarne, którego celem jest ukazanie „zrównoważonego rozwoju na talerzu europejskiego studenta”. Jeśli uwielbiasz odkrywać tajniki lokalnych kuchni, nie brak Ci kreatywności i dbasz o środowisko naturalne – to konkurs właśnie dla Ciebie!

W ramach tego wyjątkowego wydarzenia będą organizowane lokalne konkursy na każdym z uniwersytetów partnerskich. Dzięki temu będzie można dostrzec, jak zmieniły się nawyki żywieniowe młodych Europejczyków na przestrzeni lat i jak różnią się od siebie pod względem ich miejsca zamieszkania. Zbilansowana dieta i międzykulturowość na talerzu ma ogromny wpływ na nasze życie. To także bardziej przemyślane zakupy, podczas, których uwzględnia się ideę „zero waste” jak i zminimalizowanie śladu węglowego.

Każdy student może przesłać maksymalnie trzy przepisy z kategorii:

  1. Przystawka
  2. Morskie danie główne
  3. Deser

Szczegóły znajdziecie na profilu SEA-EU na Facebooku jak i stronie internetowej.

Zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz na MS Teams od 15 do 31 marca 2021 roku. Projekt został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Zwieńczeniem konkursu będzie Europejski Festiwal Kulinarny. Na zwycięzcę w każdej z trzech kategorii czeka nagroda w postaci żeliwnej patelni wraz z drewnianą podstawką dla „eko kucharza”. Ogłoszenie wyników odbędzie się 9 kwietnia na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jeśli gotowanie traktujesz jako przygodę i nie boisz się podejmowania nowych wyzwań w kuchni – nie zwlekaj i wyślij zgłoszenie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =