Sukces futsalistów Uniwersytetu Gdańskiego. Awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu

Futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego zajęli trzecie miejsce w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Toruniu. Awansowali tym samym do turnieju finałowego w Poznaniu, w którym zmierzą się z reprezentantami innych uczelni wyższych z całej Polski.

Podopieczni Wojciecha Pawickiego w fazie grupowej wygrali 5:1 z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz zremisowali 4:4 z Państwową Uczelnią Stanisława Staszica w Pile. Nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do ćwierćfinału. Na tym etapie piłkarze halowi z Uniwersytetu Gdańskiego zmierzyli się z zespołem Uniwersytetu Szczecińskiego. Pokonali rywali z Pomorza Zachodniego 7:2, co pozwoliło im zakwalifikować się do półfinału. Tam na futsalistów AZS UG czekała drużyna z uczelni Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa. Piłkarze halowi z miasta Mikołaja Kopernika zwyciężyli z 4:0 z reprezentantami gdańskiej uczelni. W drugim półfinale futsaliści Wyższej Szkoły Gospodarczej w Bydgoszczy pokonali reprezentantów Politechniki Gdańskiej aż 9:1.

Wzrok gdańskich kibiców był skierowany na pojedynek o 3 miejsce, w którym zwycięzca miał dostać miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski. W bratobójczym spotkaniu zmierzyły się drużyny Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego. W derbach gdańskich uczelni to zespół z UG okazał się lepszy 5:2. Miejsce na AMP w Poznaniu zagwarantowały trzy bramki Mikołaja Krefta oraz trafienia Jakuba Domżalskiego i Kewina Sidora.

W finale KJ TSW Toruń zwyciężyło 4:3 z bydgoskim WSG. Finaliści mieli zagwarantowane miejsce na turnieju w Poznaniu.

Podopieczni Wojciecha Pawickiego wygrali 4 mecze podczas turnieju i ulegli jedynie KJ TSW Toruń, późniejszemu triumfatorowi turnieju.

Turniej finałowy odbędzie się w Poznaniu w dniach 28.02-03.03.2021Tam piłkarze halowi z całej Polski będą walczyć o miano najlepszej uczelni wyższej w futsalu mężczyzn.