Zostań studentem już dziś. Uniwersytet Dzieci rekrutuje!

fot.PxHere.com

Uniwersytet Dzieci wznawia rekrutację. Od 11 stycznia do 8 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą miały możliwość zapisania się na sobotnie zajęcia w semestrze letnim. Ze względu na pandemię wykłady będą się odbywać zdalnie. Zajęcia skierowane są do osób od 12 do 16 roku życia.

Fundacja Uniwersytet Dzieci dba o młodych ludzi w naszym kraju już od 2007 roku. Pomysłodawczynie projektu, Agata Wilam, Anna Grąbczewska oraz Bogusława Łuka, wzorowały się na idei uniwersytetu dziecięcego, który powstał w Tybindze i był pierwszą tego typu instytucją na świecie. Głównym zdaniem tej organizacji jest dbanie o rozwój, poszerzanie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji przez najmłodszych. Projekt co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Studia prowadzone przez Fundację są dla młodych ludzi niesamowitą szansą na poznawanie siebie i rozwój swoich pasji. W ofercie znajdują się zajęcia z różnych dziedzin, prowadzone przez wielu specjalistów i ekspertów z danego tematu, a ponadto każda osoba zapisana na Uniwersytet Dzieci, ma okazję wybrać na jeden semestr specjalizację, w której będzie się kształcić.

W nadchodzącym semestrze zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach: Mistrz i Uczeń (skierowana dla osób w wieku 12-13 lat) oraz Nauka do kwadratu (14-16 lat). Studenci co tydzień w sobotę będą się spotykać na seminariach, które zostaną przeprowadzone przez samych ekspertów. W gronie prowadzących znajdują się między innymi Łukasz Wojtusik, Kasia Stoparczyk czy Rafał Maciaszek.

W rekrutacji przyszli młodzi studenci mogą wybrać jedną spośród kilku specjalizacji. Grupa dwunastolatków i trzynastolatków ma w tym roku do wyboru takie dziedziny, jak elektronika, dziennikarstwo radiowe czy też genetyka. Nie brakuje też opcji artystycznych, takich jak taniec czy aktorstwo. Dla grupy starszej, Nauka do kwadratu, przewidziano w tym roku zajęcia między innymi z marketingu, reportażu czy filmoznawstwa. Na liście znaleźć można też specjalizacje medyczne, biotechnologię, a nawet projektowanie gier. Z pewnością każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie.

Oprócz różnorodności kierunków oraz współpracy z ekspertami niewątpliwą zaletą tego przedsięwzięcia jest praktyka. Dzięki sposobowi przekazywania wiedzy oraz nowoczesnym metodom projektowym dzieci i młodzież mają okazję poznać daną dziedzinę właśnie od praktycznej strony. Ponadto różne ciekawe zajęcia pomagają doskonalić w młodych ludziach umiejętności społeczne oraz uczą krytycznego myślenia. Wszystko to sprawia, że oprócz pochłaniania wiedzy uczestnicy mogą czerpać również ogromną przyjemność z wybranych przez siebie zajęć.

Więcej informacji na temat rekrutacji oraz samego Uniwersytetu Dzieci znajdziecie na stronie internetowej organizacji!