Zostań studentem już dziś. Uniwersytet Dzieci rekrutuje!

fot.PxHere.com

Uniwersytet Dzieci wznawia rekrutację. Od 11 stycznia do 8 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą miały możliwość zapisania się na sobotnie zajęcia w semestrze letnim. Ze względu na pandemię wykłady będą się odbywać zdalnie. Zajęcia skierowane są do osób od 12 do 16 roku życia.

Fundacja Uniwersytet Dzieci dba o młodych ludzi w naszym kraju już od 2007 roku. Pomysłodawczynie projektu, Agata Wilam, Anna Grąbczewska oraz Bogusława Łuka, wzorowały się na idei uniwersytetu dziecięcego, który powstał w Tybindze i był pierwszą tego typu instytucją na świecie. Głównym zdaniem tej organizacji jest dbanie o rozwój, poszerzanie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji przez najmłodszych. Projekt co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

Studia prowadzone przez Fundację są dla młodych ludzi niesamowitą szansą na poznawanie siebie i rozwój swoich pasji. W ofercie znajdują się zajęcia z różnych dziedzin, prowadzone przez wielu specjalistów i ekspertów z danego tematu, a ponadto każda osoba zapisana na Uniwersytet Dzieci, ma okazję wybrać na jeden semestr specjalizację, w której będzie się kształcić.

W nadchodzącym semestrze zajęcia będą się odbywać w dwóch grupach: Mistrz i Uczeń (skierowana dla osób w wieku 12-13 lat) oraz Nauka do kwadratu (14-16 lat). Studenci co tydzień w sobotę będą się spotykać na seminariach, które zostaną przeprowadzone przez samych ekspertów. W gronie prowadzących znajdują się między innymi Łukasz Wojtusik, Kasia Stoparczyk czy Rafał Maciaszek.

W rekrutacji przyszli młodzi studenci mogą wybrać jedną spośród kilku specjalizacji. Grupa dwunastolatków i trzynastolatków ma w tym roku do wyboru takie dziedziny, jak elektronika, dziennikarstwo radiowe czy też genetyka. Nie brakuje też opcji artystycznych, takich jak taniec czy aktorstwo. Dla grupy starszej, Nauka do kwadratu, przewidziano w tym roku zajęcia między innymi z marketingu, reportażu czy filmoznawstwa. Na liście znaleźć można też specjalizacje medyczne, biotechnologię, a nawet projektowanie gier. Z pewnością każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie.

Oprócz różnorodności kierunków oraz współpracy z ekspertami niewątpliwą zaletą tego przedsięwzięcia jest praktyka. Dzięki sposobowi przekazywania wiedzy oraz nowoczesnym metodom projektowym dzieci i młodzież mają okazję poznać daną dziedzinę właśnie od praktycznej strony. Ponadto różne ciekawe zajęcia pomagają doskonalić w młodych ludziach umiejętności społeczne oraz uczą krytycznego myślenia. Wszystko to sprawia, że oprócz pochłaniania wiedzy uczestnicy mogą czerpać również ogromną przyjemność z wybranych przez siebie zajęć.

Więcej informacji na temat rekrutacji oraz samego Uniwersytetu Dzieci znajdziecie na stronie internetowej organizacji!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *