#CDNwpieragastro — Mami Sushi. Azjatyckie klimaty w Trójmieście

fot. Facebook/Mami Sushi

Mimo ogromnych perturbacji związanych z pandemią koronawirusa, Mami Sushi otworzyło w czerwcu drugi lokal w Gdańsku, na Orzechowej. Niestety, kolejne zamknięcie lokali gastronomicznych spotęgowało problemy trójmiejskich restauracji, które nie ominęły królestwa sushi. 

Sushi jest jedną z potraw, które zaczęły zyskiwać amatorów w Polsce po transformacji ustrojowej w 1989. Przez 30 lat stała się jedną z najbardziej popularnych wizytówek azjatyckiej kuchni w naszym kraju. W Trójmieście też kochają to danie, a największym na to dowodem jest lokal Mami Sushi. A raczej lokale, bo w czerwcu właścicielom udało się otworzyć drugi przybytek w Gdańsku.

Po samej nazwie orientujemy się, co zjemy w Mami. Lecz poza głównym bohaterem w restauracji możemy natknąć się m.in. na tajską zupę Tom yum, ramen, czy przeróżne azjatyckie wcielenia makaronu. W Mami dostaniemy też Tori Panko (chrupiący kurczak z sałatką, ryżem i makaronem), tatara z łososia, tuńczyka oraz sashimi.

fot. Facebook/Mami Sushi

Najważniejsze jest jednak sushi. Jego miłośnicy mogą skosztować w restauracji nigiri, nosomaki, futomaki i wiele innych rodzajów tego japońskiego przysmaku. Wraz z nimi klienci dobierają składniki. A ich nie brakuje. Od łososia, przez grillowane krewetki, aż po małże świętego Jakuba. Wybór jest więc przeogromny. Najtańszą porcję sushi kupimy już za 14 złotych. Mami proponuje również wybór zestawów, dopasowanych dla każdego podniebienia.

W tych trudnych dla gastronomii (ale nie tylko) czasach warto wspomóc restaurację przez zwykłe zamówienia. Jeśli do tego kochacie azjatycką kuchnię, to ta pomoc będzie czystą przyjemnością.

Zamówienia można składać przez stronę internetową lub dzwoniąc do jednego z wybranych lokali:

Gdańsk Jasień (ul. Orzechowa 1):

nr. telefonu: 504 593 292

Gdańsk Wrzeszcz (ul. Hemara 3):

nr. telefonu: 574 687 867

Dodatkowo Mami Sushi znajdziecie na Wolt, pyszne.pl, czy Uber Eats. Poniżej podajemy namiary na oficjalną stronę z aktualnym Menu oraz stronę na Facebooku, gdzie warto zaglądać, szukając najnowszych informacji z życia restauracji.

Strona internetowa z Menu: http://mamisushi.eu/menu/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/mamisushi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =