Nowy rok, nowe postanowienia – aktywność fizyczna

pixabay.com

Nowy rok jest często dużą motywacją do zmian w życiu. Dla wielu osób zmiany te wiążą się również z wyglądem zewnętrznym.  Schudnięcie, nabranie muskulatury lub rozpoczęcie przygody z nową dyscypliną, czy nawet zaczęcie uprawiania sportu w ogóle, jednym słowem – aktywność fizyczna. Przewija się ona non stop na liście celów noworocznych. Ze względu na pandemię część możliwości jest ograniczona, ale to nie znaczy, że wszystko stracone i jesteśmy skazani na kolejne miesiące leżenia na kanapie.

YouTube

YouTube to zdecydowanie pierwsze miejsce, w którym będziemy szukać filmów treningowych. Ich wielką zaletą jest przede wszystkim możliwość zobaczenia, jak technicznie wykonuje się dane ćwiczenia, co pozwala uniknąć błędów, a co za tym idzie – kontuzji. Trenerzy często mówią swoje motywujące teksty, co dla jednych jest pomocne i dodaje motywacji. Dla innych z kolei może okazać się to uciążliwe, ale na szczęście film można wyciszyć i zamiast prowadzącego posłuchać ulubionej muzyki.

Pamela Reif to zdecydowanie topowa autorka filmów fitness na YouTube. Jej kanał subskrybuje ponad 5 milionów osób. Znajdziemy tam treningi całego ciała oraz konkretnych partii, dostosowanych do poziomu zaawansowania każdego widza. Filmy są zazwyczaj krótkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać kilka pod rząd.

WORKOUT to zespół profesjonalnych sportowców i trenerów fitness.  Wszystkie treści na kanale mają wartość edukacyjną. Filmy pokazują konkretne ćwiczenia, sposób ich wykonania i pracę mięśni wraz z opisem. To idealne miejsce dla osób początkujących, ale również dla tych zaawansowanych.

Osobom, które od typowych ćwiczeń wolą taniec, można polecić kanał  POPSUGAR Fitness.  Oferuje nieskończoną różnorodność zajęć treningowych i samouczków fitness. Od zajęć tańca hip-hopowego po trening interwałowy o wysokiej intensywności. Tego typu aktywność fizyczna będzie przyjemna dla każdego.

Aplikacje na telefon

Nike Training Club to dobra aplikacja do ćwiczeń w domu i nie tylko. Jej największą zaletą jest to, że trening jest zautomatyzowany, aplikacja samoczynnie przechodzi do kolejnych ćwiczeń, odlicza czas i daje nam wskazówki głosowe. Do wyboru mamy ćwiczenia rozgrzewające, podstawowe, rozciągające i oczywiście możemy celować w konkretne partie mięśni.

Aplikacja Ćwiczenia w domu – Bez sprzętu, jak sama nazwa mówi, oferuje zestawy ćwiczeń, możliwe do wykonania w domu. Aplikacja pozwala dostosować odpowiedni poziom zaawansowania i dobierze odpowiednie ćwiczenia.

Fitnoteq to polska aplikacja oferująca dostęp do sporej bazy treningów na trzech poziomach trudności. Wyświetlane są one w postaci filmów prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Jest to ogromna zaleta, bo możemy dokładnie sprawdzić, jak wygląda dane ćwiczenie i bez obawy o błędy techniczne. Ponadto obraz można przesłać na telewizor, by wygodnie ćwiczyć w domu.

Daily Yoga nie tylko zawiera sporo materiałów treningowych, ale także posiada bazę utworów muzycznych oraz umożliwia dzielenie się osiągnięciami z innymi użytkownikami. Treningi dostosowane są do osób na różnych poziomach zaawansowania oraz w różnym wieku. Użytkownik może także dostosować ćwiczenia do tego, co chciałby osiągnąć.

czasdzieci.pl

Gry ruchowe

Niestety nie dla wszystkich aktywność fizyczna kojarzy się z czymś przyjemnym i wolą jednak grać na konsoli. Na szczęście te dwie czynności da się połączyć, dzięki czemu łatwiej jest wprowadzić trochę ruchu do rutyny dnia codziennego. Wśród gier ruchowych każdy znajdzie coś dla siebie.

Sports Champions 2 to idealna pozycja dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Twórcy gry przygotowali aż sześć zróżnicowanych dyscyplin sportu, które w pełni wykorzystują możliwości kontrolerów ruchowych PlayStation Move. Na graczy czekają rozgrywki w łucznictwie, tenis ziemny, boks, kręgle, golf oraz jazda na nartach.

Oprócz filmów na YouTube, z Mel B można również spocić się przy wspólnych seriach fitnessowych w grze Get Fit with Mel B. Do wyboru mamy ponad sto ćwiczeń z uwzględnieniem różnych partii ciała. Przy okazji dostosowuje intensywność ćwiczeń do naszej wagi i stopnia zaawansowania. Jeśli posiadacie w domu np. ciężarki czy piłkę do fitnessu, możecie zaznaczyć stosowną opcję i odblokować ćwiczenia z tymi przyrządami.

Klasykiem, o którym słyszeli już zapewne wszyscy, jest gra Just Dance. Na rynku znajdziemy jej kilka odsłon, jednak skupmy się na najnowszej wersji –  Just Dance 2021. Na graczy czeka aż czterdzieści różnorodnych utworów. Mechanika gry jest banalnie prosta. Polega na naśladowaniu ruchów tancerzy. Część choreografii jest solowa, jednak znajdziemy sporo piosenek, do których może tańczyć większa liczba osób. Warto pamiętać, że tańcząc, spalamy kalorie, stymulujemy wydzielanie endorfin i poprawiamy ogólne samopoczucie. Czy właśnie tego teraz nie potrzeba nam najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + dziesięć =