Nowy rok, nowe postanowienia – nauka nowych umiejętności

pixabay.com

Zapewne większość z nas kojarzy hit ostatnich tygodni „Gambit królowej”. Sam serial oprócz dostarczania rozrywki, zmotywował wiele osób do nauki gry w szachy. Podobnie działa nowy rok i związane z nim postanowienia. Jednym z nim może być nauka nowych umiejętności (niekoniecznie gry w szachy). Nie tylko pozwoli nam spędzić ciekawie czas, ale również może okazać się bardzo pożyteczna. Dziś przychodzimy z kolejnymi propozycjami na postanowienia noworoczne.

Nauka nowych umiejętności plastycznych

Jednym z najprostszych sposobów na pobudzenie kreatywności są prace artystyczne. Rysowanie czy malowanie nie tylko pozwalają uwolnić nasze wodze fantazji, ale dodatkowo są to niezwykle relaksujące czynności. Potrzebne są jedynie kartki papieru i kredki lub farby. Jeśli jednak nie jesteśmy uzdolnieni plastycznie, a wizja malowania krajobrazów to dla nas tortura, można pokusić się o kupienie kolorowanek dla dorosłych. Natomiast dla fanów farb, którzy pragną tworzyć tak pięknie jak da Vinci, świetnym rozwiązaniem okaże się malowanie po numerach. Jak sama nazwa wskazuje, konkretne elementy maluje wskazanym kolorem. To zajęcie zdecydowanie pozwoli nam się wyciszyć i poczuć jak w dzieciństwie.

Nauka nowych umiejętności graficznych

Zapewne każdy z nas ma własny komputer bądź laptop. Często używamy go do nauki, grania lub oglądania filmów i seriali. A co gdyby zamienić te urządzenia na narzędzia do opanowania nowych umiejętności? Przeniesienie swoich fizycznych prac na ekran komputera może być ciekawym rozwiązaniem. Programy graficzne posiadają wiele opcji, umożliwiających tworzenie nietuzinkowych prac. Być może okaże się, że to właśnie tworzenie w przestrzeni cyfrowej będzie naszą mocną stroną. Na początku można spróbować swoich sił w prostym rysowniku i zacząć przygodę z rysikiem, a z biegiem czasu można przenieść się na bardziej zaawansowane programy.

pixabay.com

Nauka programowania

Jeśli już o komputerach mowa, to osoby cierpliwe mogą zająć się poznaniem jednego z języków programowania. Do wyboru jest ich szeroki wachlarz, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na YouTube znajdziemy ogromny zbiór filmów instruktażowych zarówno dla osób początkujących, jak i już trochę wprawionych. Strony internetowe, na które warto zajrzeć to www.codecademy.com oraz www.udacity.com. W tym wypadku przyda się znajomość angielskiego, ponieważ duża ilość materiałów jest tworzona właśnie w tym języku (o nauce języków obcych, możesz przeczytać tutaj). Jeśli nie jest nam po drodze z angielskim, to oczywiście można znaleźć filmy instruktażowe w języku polskim lub kupić książkę, która również wszystko nam wytłumaczy.

Nauka nowych umiejętności kulinarnych

Jestem przekonana, że każdy z nas miał kiedykolwiek styczność z gotowaniem. Dla jednych jest to czysta przyjemność i sposób na odstresowanie, natomiast dla drugich – żmudny obowiązek. Obie te grupy mogą nadal wiele się nauczyć. Być może będą to podstawowe dania lub wypieki, a może coś zupełnie nowego i trudniejszego do przygotowania. Co weekend zamawiasz pad thai? Może tym razem spróbujesz zrobić go sam? W Internecie znajdziemy wiele blogów i vlogów kulinarnych, więc nie musisz zaopatrzyć się w opasłe tomy z przepisami. Nauka gotowania na każdym poziomie to łączenie przyjemnego z pożytecznym: umiesz przygotować nowe potrawy, a potem z przyjemnością możesz je zjeść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *