Idziemy do zoo?

Jak nietrudno się domyślić, pandemia paraliżuje wszystkie sfery życia człowieka. Czasami jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele ich jest. W mediach słyszymy głównie o restauracjach czy przedsiębiorstwach narażonych na bankructwo. Od niedawna także o artystach. Ale czy ktoś zastanawiał, jak w tych trudnych czasach mają się żyrafki i małe antylopy w zoo?

Spieszę donieść, że nie jest aż tak źle, jakby mogłoby się wydawać. Ogrody zoologiczne nie zaprzestały działalności, jednak funkcjonują według nieco innych reguł. Jeśli macie ochotę na rodzinny spacer albo randkę w czasach COVID-19 w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, to zachęcam, aby kontynuować czytanie tego artykułu.

Na szczęście zwierzęta nie są obarczone ryzykiem zachorowania, natomiast odwiedzający je ludzie już tak. Z tego powodu zamknięte są wszystkie pawilony, tak aby wizyta przebiegała na dużej, otwartej przestrzeni. Niestety, nie odbywają się pokazy karmienia pingwiniątek czy spotkania z opiekunami. Dodatkowe usługi działają w ograniczonym zakresie, czyli: Małe ZOO, punkty gastronomiczne, miejsca, gdzie można kupić pamiątki, kolejka Retro i wypożyczalnia wózków.

Oczywiście, z uwagi na strefę czerwoną, należy mieć założoną maseczkę i zachowywać dystans społeczny. Tak gwoli ścisłości. Zalecane jest niedotykanie barierek, szyb i elementów zabezpieczających, aby uniknąć kontaktu pośredniego z innymi wizytującymi. Gdy zastosujemy wszystkie środki bezpieczeństwa, to zmniejszymy ryzyko zarażenia niemal do zera.

Jak zaopatrzyć się w bilety? Bilety dostępne są w kasach biletowych, biletomatach, a także istnieje możliwość zakupienia ich drogą internetową.

A gdy już jesteśmy przy temacie zwierzątek wszelkiej maści, to mamy dla Was naprawdę ciekawą informację. Jeśli jesteście z okolic Wrocławia albo planujecie zawitać w najbliższym czasie, to koniecznie musicie wstąpić do zoo, ponieważ przyszedł tam na świat kanczyl filipiński. Zapytacie, co to za kanczyl. Myszo-JELEŃ. Myślę, że to wystarczająca zachęta. Poniżej wstawiam link do nagrania opublikowanego przez ZOO Wrocław z tego nadzwyczajnego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =