Mikołajkowy Blok Reklamowy 2020

 

https://www.polsat.pl/news/2020-11-17/17-mikolajkowy-blok-reklamowy-ogladaj-i-pomagaj/

W tym roku, już po raz 17, mamy szansę w prawie niewymagający naszego zaangażowania sposób pomóc potrzebującym naszego wsparcia. Sięgnijmy więc po pilota i zobaczmy, co trzeba zrobić… Odliczanie czas zacząć.

Polsat, od wielu już lat, świętuje mikołajki, wyciągając dłoń do chorych dzieci, podopiecznych swojej Fundacji. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie dobra wola widzów. Każdy z nas, szóstego grudnia, o godzinie 18:45, włączywszy odbiornik na kanale ze słoneczkiem w logo, dokłada własną cegiełkę do tego, aby przybliżyć chorujących malców do pełnej sprawności fizycznej.

Fundacja Polsat od 1996 roku zajmuje się najmłodszymi niepełnosprawnymi pacjentami polskich szpitali, wspierając ich i ich rodziny w codziennym funkcjonowaniu. Środki, jakie uzyskuje, przekazywane są na zakup leków, specjalistycznych sprzętów rehabilitacyjnych czy w ramach zapewnienia niezbędnych, często ratujących życie, operacji. Wiele głośnych projektów takich, jak „Podziel się posiłkiem” albo „Podaruj dzieciom słońce” to także inicjatywa właśnie tej instytucji. Nie jest to więc fundacja anonimowa.

Mikołajkowy Blok Reklamowy cieszy się renomą, co jednoznacznie pokazują dane: ubiegłoroczna edycja akcji pozwoliła na zgromadzenie ponad 1,2 miliona złotych! Widzów przed telewizorami było natomiast około czterokrotnie więcej. Pomimo wrodzonej niechęci społeczeństwa do przerw między programami czy upodobań co do konkretnych kanałów, raz na dwanaście miesięcy można pozwolić sobie na kwadrans odmiany. Ot, taki prezent od siebie. Być może nie zobaczymy jego efektów natychmiastowo, być może bezpośrednio nie dotrą do nas nigdy. To jednak dobry uczynek, którego nikt nam nie odbierze, a dla małego, chorego człowieka, czasami nadzieja na życie.

W czerwonej czapce na głowie czy bez, z kubkiem gorącej czekolady w dłoni czy raczej z kuflem wypełnionym parującym grzańcem – nie zapomnijmy! Wyłączmy na chwilę Netflixa, sportowe kanały, przekonajmy krewnych, że odcinek ulubionego serialu zawsze można obejrzeć raz jeszcze. Zostańmy świętymi Mikołajami już za tydzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =