Młodzi i Polityka, czyli Forum Młodych w Europejskim Centrum Solidarności

Źródło: materiały prasowe ECS

MŁODZI I POLITYKA. Już od jutra rusza dwunasta edycja Forum Młodych, organizowana przez Europejskie Centrum Solidarności. Jest to niepowtarzalna okazja, dla młodzieży z szkół średnich, na debatę o otaczającym nas świecie. W tym roku, mimo pandemii, wydarzenie to poszerza swoją konwencję. Program został rozciągnięty na trzydniową konferencję, ponadto zaproszeni zostali tym razem uczniowie nie tylko z pomorza, a z całego kraju.

Poprzez Forum Młodych uczniowie szkół średnich mają szansę rozmawiać o sprawach, które będą miały kluczowe znaczenie w ich dorosłym życiu. W poprzednich latach rozmawiano o kwestiach zielonej energii i klimatu, kultury, obywatelskości, czy wpływu polityki na nasze życie.

Tegoroczna edycja opiera się na haśle MŁODZI I POLITYKA. W związku z tym organizatorzy, uczniowie trójmiejskich szkół średnich pod egidą Europejskiego Centrum Solidarności, pozwolą zajrzeć już pierwszego dnia za kulisy działalności młodzieżówek partyjnych, odpowiadając, czy działalność w nich jest autostradą do kariery politycznej. Przez wszystkie trzy dni będzie można zobaczyć dokument o 21 postulatach młodych ponad podziałami.

Pierwszy dzień zakończy się debatą na temat tożsamości w dzisiejszych czasach. Czyli m.in. o tym, czy pewne grupy społeczne, czy polityczne nie polaryzują naszej tożsamości. Drugiego dnia poruszona zostanie kwestia stosunków Państwo – Kościół. Jak jest rozumiany nie tylko w ujęciu polskim, a także jak postrzegają go inne społeczności na świecie. Ponadto będzie można się dowiedzieć, jak wygląda praca posła na sejm RP, czy poznać ciekawostki o tym, co się dzieje w kuluarach sejmowych. Ostatni, trzeci dzień konferencji, będzie dniem aktywności obywatelskiej. Nastąpi okazja do rozmowy o aktywności obywatelskiej z opozycjonistami z lat osiemdziesiątych. Odbędą się także warsztaty dotyczące podstaw działalności NGO. Trzydniową konferencję zamknie debata o przyszłości rynku pracy.

Program oraz link do wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *