Foto-tydzień, nowy cykliczny konkurs CDN-u!

Ja na łowach, Fot. Michał Miler

Droga Czytelniczko i Drogi Czytelniku! Witaj w Foto-tygodniu, nowopowstałej części portalu CDN-u. Cotygodniowy konkurs fotograficzny z różnymi tematami oraz inspiracjami może być dla Ciebie idealnym sposobem na włączenie się w tworzenie naszej strony i pokazanie swoich ukrytych talentów. Brzmi prosto? Jeśli tak, to dobrze, bo taki miałem zamiar!

Chciałbym stworzyć galerię waszych prac, pobudzić kreatywność, ale nader wszystko chodzi mi o miejsce wymiany doświadczeń dla ludzi takich, jak ja: pełnych pasji do fotografii. Krótko o tym, jak będziemy działać:  co tydzień będziemy wybierać 3 najlepsze zdjęcia zrobione przez czytelników CDN. Temat i inspiracje będą publikowane w każdą niedzielę, natomiast ostatnim dniem na dostarczenie przez uczestników fotografii będzie czwartek. Rozstrzygnięcia będą poprzedzać kolejne edycje: w ramach nagrody napiszemy co nieco o zwycięzcach, opublikujemy ich prace oraz damy czytelnikom znać, gdzie szukać więcej sztuki od każdego z młodych artystów! Zdjęcia nadsyłać będzie trzeba prosto do mnie, a ściślej na moją skrzynkę mailową: m.miler.417@studms.ug.edu.pl.   Masz więcej pytań? Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Przykładowe zdjęcia jesiennego lasu (Fot. Michał Miler)

Do dzieła!

Polska złota jesień. „Lipiec, sierpień, wrzesień, patrzeć, a tu jesień już”, jak śpiewali Framerowie. Czas leci, a pora ta ma się w najlepsze. W takim okresie wiele osób zawęża swoje działania do kocyka i herbatki. Jednak warto wyjść i na własne oczy zobaczyć, jak zmienia się krajobraz. W tym tygodniu tematem przewodnim jest zatem nic innego, jak polska złota jesień. Wybierz się w miejsce, które według Ciebie będzie najbardziej oddawało charakter tego czasu. Może to być park, centrum miasta, czy nawet Twoja najbliższa okolica. Nie ograniczaj się: myśl, twórz i dziel się tym, co w Tobie siedzi! Ach, zajrzyj jeszcze do notki inspiracyjnej i ruszaj w świat!

 

 

Przykładowe zdjęcia jesiennych drzew (Fot. Michał Miler)

Notka inspiracyjna

Ja uwielbiam spokój i ciszę, a więc na „łowy” wyruszyłem do lasu. Złote liście w przedpołudniowym słońcu to jest to, na co liczyłem. Warto przed wyruszeniem ustalić sobie, jaki efekt chcemy uzyskać: ciemny i dramatyczny, czy może kolorowy i pełen światła. Po wyborze łatwiej będzie nam skoncentrować się na poszukiwaniu dokładnie takich kadrów, jakie sobie wyobraziliśmy. Choć zdaję sobie sprawę z wyjątków, kiedy po prostu trafi się „ten” moment i wyjdzie coś zupełnie niespodziewanego, ja jednak wolę być przygotowany. Plusem dużych leśnych lokalizacji (w moim przypadku: Puszcza Darżlubska) prócz dzikiej natury jest również brak tłumów. Dosłownie gdzie się nie spojrzy można zrobić zdjęcie bez przeszkód. Pamiętaj także o świetle w wychwyconym kadrze, by nie przeszkodziło w odbiorze zdjęcia, a stało się jego pięknym elementem. Po więcej rad i inspiracji polecam zobaczyć kompleksowy artykuł Piotra Chary (zobacz tutaj).  Aparaty w dłoń i do zobaczenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 3 =