Jak Walentynki to nie tylko romanse

Walentynki to dzień głównie kojarzony ze świętem zakochanych. Spędzany jest w romantycznym miejscu najczęściej w towarzystwie swojej drugiej połówki. Jednak wśród osób zakochanych znajdą się też takie, które miłosne wzloty i szukanie partnera/partnerki odłożyły na później. Właśnie dla nich kino Helios zorganizowało dwa „Maratony nieromantyczne”, składające się z filmów dalekich od komedii romantycznych. 

W zestawie pierwszym zawarte zostały najmocniejsze polskie premiery ostatnich miesięcy. Na początek zaserwowana zostanie świerzynka w postaci „365 dni”, która jest pierwszą polską produkcją erotyczny stworzony na podstawie bestsellera Blanki Lipińskiej. Następnie jako danie główne kino zaserwuje widzom „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” opowiadającą trzymającą w napięciu historię o karierze przestępczej i wspinaniu się po szczeblach mafijnej hierarchii. Natomiast deserem będzie debiut reżyserski Macieja Kawulskiego pod tytułem Underdog”.

Sam maraton rozpocznie się 14 lutego o godzinie 23:30. Z uwagi jednak na treści występujące w filmie „365 dni”, na sale nie będą wpuszczane osoby, które nie udokumentują ukończenia 15 roku życia.

Opisy filmów: 

„365 dni” w reżyserii Barbary Białowąs to pierwszy polski erotyk, który nie chce być zwykłą komedią romantyczną. Produkcja to opowieść o pożądaniu i niezaspokojonych pragnieniach, w której Laura Biel dyrektorka sprzedaży w luksusowym hotelu, zostaje porwana przez Massimo Torricelli’ego, młodego i przystojny szefa sycylijskiej rodziny mafijnej. Ten najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie uwięzi ją i da 365 dni na pokochanie go.

Obsada: Anna-Maria Sieklucka, Michele Morrone, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film w reżyserii Macieja Kawulskiego opowiadający historię człowieka, który od rabusia w dresie staje się szefem zorganizowanej grupy przestępczej. Oparta na faktach historia po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Bohater tego filmu to właśnie jeden z tych ludzi. Człowiek, który przez okazanie emocje może sprowadzić na siebie tragedię, wymierzoną przez jego wrogów.

Obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder

„Underdog” jest to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, na podstawie których Mariusza Kuczewski stworzył swój scenariusz. Opowiada on historię Borysa „Kosy” Kosińskiego. Zawodnika MMA, który u szczytu swojej formy przegrywa najważniejszą walkę swojego życia. Walcząc z Denim Takaevem, popełnia błąd, który doprowadza do końca jego kariery. Jednak bohater po latach powraca na ring, by odpłacić swojemu rywalowi i udowodnić na ile go stać.

Obsada: Eryk Lubos, Aleksandra Popławska, Janusz Chabior, Mamed Khalidov

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 16 =