„Dżentelmeni”, czyli londyński półświatek na polskich ekranach

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kina akcji! Już 14 lutego, na ekrany polskich kin trafi kolejna produkcja Guya Ritchiego – twórcy kultowych filmów, takich jak „Przekręt”, czy „Sherlock Holmes”. „Dżentelmeni” to powrót reżysera do kryminalnego półświatka i gangsterskich porachunków.

Guy Ritchie odpowiada zarówno za reżyserię, jak i scenariusz filmu. Do obsady zaangażował wielu znanych aktorów, takich jak: Hugh Grant, Matthew McConaughey, Colin Farrell, Charlie Hunnam, a także Henry Golding.

Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, gdzie wśród przestępczych kręgów zostaje rozpowszechniona  plotka o wycofaniu się z rynku narkotykowego barona – Mickey’a Pearsona (Matthew McConaughey). Staje się to doskonałą okazją do przejęcia jego „biznesu” przez rodzimych, brytyjskich gangsterów. Pojawiają się w związku z tym liczne oferty, a lokalni bandyci nie stronią również od prób szantażu oraz gróźb. Niektórzy z nich są tak zdeterminowani, że nie zawahają się sięgnąć po broń. Jednak Mickey wciąż nie może podjąć ostatecznej decyzji. W filmie pojawia się również postać ciekawskiego i sprytnego dziennikarza, w którego rolę wciela się Hugh Grant – znany przede wszystkim z komedii romantycznych. Szykuje on pewną manipulację, która może wszystko zmienić. Wtedy też rozpoczyna się prawdziwy gangsterski galimatias i walka o wysoką stawkę. Jak potoczą się losy filmowych „Dżentelmenów”? Już 14 lutego będziecie mogli poznać szczegóły!

Premiera: 14 luty 2020 r.

Czas trwania: 113 minut

Ograniczenia wiekowe: 15 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *