„Gorący temat” – amerykański skandal na ekranie

Jay Roach (nagrodzony Emmy) i Charles Randolph (zdobywca Oscara w 2016 roku) połączyli siły, by stworzyć film obrazujący wstrząsającą historię opartą na faktach. „Gorący temat” ukazuje zmagania trzech dziennikarek Fox News z despotycznym szefem stacji. Już 17 stycznia produkcja trafi na ekrany polskich kin.
Megyn Kelly (Charlize Theron), Gretchen Carlson (Nicole Kidman) i Kaylę Pospisil (Margot Robbie) łączy nie tylko posada w Fox News i chęć dołożenia cegiełki do świata informacji. Są one jednymi z bohaterek rozgrywającego się od długiego czasu nadużycia względem kobiet pracujących w jednej z najpopularniejszej stacji telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych. Jednak to właśnie one zdecydowały się jako pierwsze sprzeciwić toksycznemu szefowi.

Roger Ailes (John Lithgow) to człowiek posiadający ogromną władzę i znajomości w świecie polityki. Jest on w stanie zaoferować wielkie możliwości, jednak nie za darmo. Kobiety dla niego pracujące skazane są na liczne aluzje i propozycje seksualne. Odmowa jest równoznaczna z pożegnaniem się z dziennikarską karierą na zawsze, dlatego dziennikarki od lat żyją pod dyktando założyciela stacji. Wszystko zmienia się w 2016 roku, gdy trzy kobiety mówią „nie” Rogerowi.

„Gorący temat” zamienia się w medialny skandal, a historia o molestowaniu dziennikarek w Fox News skłania kolejne kobiety do wyznania prawdy o kłopotliwej sytuacji. Mówi się, że to tylko kwestia czasu, zanim film zostanie nagrodzony. Na razie produkcja otrzymała Międzynarodową Nagrodę AACTA (The Australian Academy of Cinema and Television Arts) za najlepszą aktorkę drugoplanową (Margot Robbie). Czy film może liczyć na kolejne wyróżnienia? Można to ocenić już 17 stycznia w Kinie Helios.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − pięć =