Elbląskie Towarzystwo Kulturalne ma się czym pochwalić!

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne wyróżnia się spośród innych tego typu instytucji w naszym najbliższym otoczeniu. Warto więc wiedzieć co w trawie piszczy i śledzić na bieżąco, ponieważ dzieje się naprawdę sporo.

Niedawno w ETK odbył się Koncert Donacyjny – “koncert tenor trio”. Dedykowany był wszystkim darczyńcom, m.in. tym,  którzy przekazali swój 1 % podatku na rzecz Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz głosującym w Budżecie Obywatelskim 2020 na remont muszli koncertowej w Bażantarni.

Wydarzenie było także świetną okazją, by przyznać stypendium “Promocje” 2019. Jego laureatką została Magdalena Garbecka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pomimo młodego wieku jej dorobek artystyczny jest imponujący: „Owijak” na klarnet i fortepian, „Dzień” na trio fortepianowe, „Ach” na 3 soprany lub 3-glosowy chór żeński, wibrafon i fortepian, „Polonez” na orkiestrę symfoniczną. Stworzyła też aranżacje piosenek Agnieszki Osieckiej na chór mieszany dla chóru „Mundus Cantat”, który od 2015 roku występuje pod dyrekcją dr hab. Beaty Wróblewskiej czy aranżację utworu „Pieśń Florentyńska” Piotra Czajkowskiego na charytatywny koncert gdyńskiej orkiestry.

Warto wspomnieć, że redakcja CDN podjęła współpracę z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym. Możecie się więc spodziewać ciekawych rzeczy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *