Jak grała PlusLiga? – 13. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Faworyci, zgodnie z przewidywaniami, wygrali swoje spotkania, a hit kolejki w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Vervy Warszawa nie zawiódł oczekiwań kibiców. Czy PlusLiga zaskoczyła nas czymś w 13. kolejce spotkań? Sprawdźmy w najnowszym raporcie z polskich parkietów.

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę PlusLigi MKS Będzin uległ ekipie Jastrzębskiego Węgla nie wygrywając nawet seta. Jastrzębianie byli zdecydowanymi faworytami tego meczu. W wielu akcjach będzinianie byli jednak dla nich równorzędnymi przeciwnikami, co pokazują wyniki każdej partii (21:25, 19:25, 23:25).

Drugie z rzędu zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach odnotowała drużyna z Radomia. Tym razem podopieczni Roberta Prygla zdobyli pełną pulę w spotkaniu przeciwko Cuprum Lubin. Bardzo wyrównane spotkanie gracze Cerradu rozstrzygnęli na swoją korzyść w końcówkach setów. Jeden z nich zakończył się wynikiem 28:30 dla radomian.

W Bydgoszczy doszło do starcia miejscowej BKS Visły z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Gospodarze zdołali ugrać tylko jednego seta (pierwszego). W pozostałych odsłonach spotkania lepsi okazywali się gracze z Zawiercia, choć partie były wyrównane i obie drużyny miały szansę wyjść z tego meczu zwycięsko.

PlusLiga w 13. kolejce przyniosła tylko jedno zwycięstwo gospodarzy. Trefl Gdańsk w 3 szybkich setach pokonał Asseco Resovię. Na trybunach zasiadło 3500 kibiców. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zaprezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, osiagając kilkupunktową przewagę w każdej partii.

Starcie lidera (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) z wiceliderem tabeli (Vervą Warszawa) było hitem minionej kolejki PlusLigi, a z trubun Hali  „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu śledziło je prawie 1600 widzów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W piątym secie lepiej zaprezentowali się warszawianie i cenne dwa punkty pojechały do stolicy.

PGE Skra Bełchatów bez straty seta, w wyjazdowym spotkaniu, pokonała Indykpol AZS Olsztyn. Najskuteczniejszym graczem na parkiecie okazał się jednak gracz AZSu, Remigiusz Kapica (18 punktów). W szeregach PGE Skry najlepiej punktował Dusan Petković (15 „oczek”). W spotkaniu kończącym kolejkę Ślepsk Suwałki zmierzył się z GKSem Katowice. Wyrównane, pięciosetowe spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze z Katowic.

Wyniki 13. kolejki

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 0:3 MVP – Dawid Konarski

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 MVP – Karol Butryn

BKS Visła Bydgoszcz – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 MVP – Mateusz Malinowski

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia 3:0 MVP – Paweł Halaba

HIT! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 MVP – Bartosz Kwolek

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 0:3 MVP – Grzegorz Łomacz

MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:3 MVP – Wiktor Musiał