Doświadczenie, ogień i młodość- Atmasfera Exclusive już za nami!

Wieczór pełen emocji w ramach trasy koncertowej Atmasfera Exclusive w Ergo Arenie już za nami! W sobotę, 18 stycznia 2020 roku, trzech wokalistów: Dawid Kwiatkowski, Michał Szpak oraz Piotr Cugowski wraz ze swoimi podopiecznymi z talent show rozgrzali gdańską publiczność do czerwoności. Koncert poprzedzony został kampanią społeczno-informacyjną „Numery Twoich Przyjaciół 998-112”.

W sobotni wieczór gdańska Ergo Arena wypełniła się licznie, a najwierniejsi fani pojawili się pod bramami hali już dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części: społeczno-informacyjną oraz muzyczną. Preludium do koncertu stanowił mini wykład przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej na temat pożarów i dbania o bezpieczeństwo na drodze. Po części wstępnej nadszedł czas na występy długo wyczekiwanych artystów.

Jako pierwszy sceną zawładnął Dawid Kwiatkowski, który rozpoczął muzyczną ucztę z wysokiego „C”. Wykonał swoje najpopularniejsze numery m.in.: „Na zawsze”, „Rozpalimy ogień”, „Mordo” oraz „Jesteś”. Po chwili zaprosił na scenę swoją podopieczną z drugiej edycji programu The Voice Kids, Carlę Fernandes, i wspólnie wykonali hit minionego lata, piosenkę „Señorita”. Podopieczna Dawida wykonała również jeden numer solo, po czym oddała mikrofon swojemu trenerowi. Kwiatkowski swoje 30-minutowe show zakończył wykonaniem polskiego przeboju „Co mi Panie dasz”. Artysta żegnany był oklaskami oraz gorącymi wiwatami.

Chwilę później na scenie pojawił się Michał Szpak, który podobnie jak poprzednik rozgrzał publiczność. Muzyk zaprezentował swoje największe utwory: „Jesteś bohaterem”, „Byle być sobą” oraz  „Dreamer”. Nie mogło także zabraknąć eurowizyjnego „Color of your life”, które w 2016 roku przyniosło Michałowi 8 miejsce podczas finału w Sztokholmie. Po solowym występie zaprosił na scenę doskonale znaną w Gdańsku Martę Gałuszewską, która pod okiem swojego trenera wygrała VIII edycję The Voice of Poland. Wspólnie wykonali piosenkę „Don’t Poison Your Heart”, a po niej Gałuszewska zaprezentowała swój singiel „Reasons”. Po energicznym występie zwyciężczyni The Voice, na scenę powrócił Michał Szpak, który przejmującym wykonaniem utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena pożegnał się z gdańską publiką.

Po przedstawicielach młodszego pokolenia polskiej muzyki sceną zawładnął Piotr Cugowski. Jego półgodzinny występ przepełniony był dobrą energią oraz rock’n rollem. Artysta wykonał swoje najnowsze solowe numery: „Daj mi żyć”, „Kto nie kochał” oraz „Zostań ze mną”. Zaprosił także na scenę Dianę Ciecierską, swoją podopieczną z IX edycji The Voice of Poland i wspólnie porwali publiczność wyjątkową aranżacją „Simply the best” Tiny Turner. Swoje solowe pięć minut na scenie miała również Ciecierska, która zaprezentowała swojego singla „Żyj z tym sam”. Cugowski zakończył swój występ odśpiewaniem z publiką utworu „Wierzę w lepszy świat”.

Pomimo dużej ilości pracy na scenie, artyści nie zapomnieli o kontakcie ze słuchaczami. Przerwy między poszczególnymi numerami wykorzystywali na anegdoty, komentarze do publiki czy też tak jak Michał Szpak…na polewanie trybun wodą. Nie szczędzili także komplementów dla publiczności oraz dziękowali za tak głośne przyjęcie w Trójmieście. Diana Ciecierska wspomniała o pięknie naszego miasta, a Marta Gałuszewska powitała Ergo Arenę słowami „jak dobrze być w domu!”. Nie zabrakło tego wieczoru zatem miłych i żartobliwych akcentów.

Podczas wielkiego finału koncertu, na scenie pojawili się wszyscy artyści i razem wykonali legendarny utwór „Show must go on”. Muzycy otrzymali owacje na stojąco, a Ergo Arena żegnała ich niekończącymi się brawami. Całość koncertu uświetniona była obecnością orkiestry Jacka Tarkowskiego, która przygotowała na ten wieczór specjalne aranżacje numerów.

Projekt Atmasfera Exclusive odniósł sukces w Gdańsku. Publiczność była zachwycona widowiskiem i opuszczała obiekt w dobrych nastrojach połączonych z niedosytem. Na moje pytanie, który wykonawca spisał się tego wieczoru najlepiej, wszyscy zgodnie odpowiadali, że cała szóstka oraz orkiestra spisali się wyśmienicie. Połączenie różnych głosów i osobowości okazało się strzałem w dziesiątkę. Sobotni wieczór upłynął obecnym na koncercie ludziom pod znakiem dobrej muzyki i świetnej zabawy.

Warto wspomnieć, że podczas całej imprezy odbywała się zbiórka do puszek na leczenie zdolnej wokalistki Mai Kapłon, zmagającej się z ciężką chorobą kręgosłupa. Artyści okazali Mai wsparcie ze sceny oraz zachęcali do pomocy finansowej. Po koncercie do kwestowania włączyła się także Marta Gałuszewska, która z otwartością chodziła z puszką oraz rozmawiała z fanami. Marta w krótkiej rozmowie ze mną przyznała, że Uniwersytet Gdański jest ciągle jej bliski i tęskni za swoimi studenckimi czasami. Przekazała także pozdrowienia dla wszystkich czytelników CDN-u!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *