Artyści z muzyką Wodeckiego w Gdańsku

„Piękny i wzruszający koncert” – tak komentują wydarzenie osoby, które już miały możliwość uczestniczyć w „Wodecki Twist: Chwytaj Dzień”. Czy rzeczywiście tak jest, będą mogli przekonać się mieszkańcy Gdańska, bo trasa koncertowa zawita do Filharmonii Bałtyckiej 21 grudnia.

Zbigniew Wodecki to popularny polski piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista. Potrafił grać na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Zmarł 22 maja 2017 roku na udar mózgu. Niemal każdy miał okazję usłyszeć jego głos, nawet już jako dziecko. To za sprawą bajki „Pszczółka Maja”, bo jak śpiewał sam Zbigniew Wodecki w tytułowej piosence – „wszyscy Maję znają i kochają”.

Śmierć Zbigniewa Wodeckiego nie oznacza jednak końca jego muzyki. Już po raz trzeci odbędzie się Festiwal Wodecki Twist. Tegoroczna trasa koncertowa „Wodecki Twist: Chwytaj Dzień” odbędzie się w  ośmiu polskich miastach, w tym 21 grudnia o godzinie 20:30 w Gdańsku. W trakcie trwania festiwalu różne utwory Wodeckiego  zaśpiewają niesamowici artyści, a ich skład w każdym mieście będzie inny. W Gdańsku wystąpić mają: Kasia Moś, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Andrzej Lampert. Występom będą towarzyszyły projekcje archiwalnych materiałów z udziałem Zbigniewa Wodeckiego.

Kiedy: 21 grudnia 2019 roku, godzina 20:30

Gdzie: Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk ul. Ołowianka 1

Bilety: Sold out

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *