„Parasite”, koreańska klasa w Kinie Konesera

Już niedługo do Kina Konesera trafi wybitna produkcja nagrodzona główną nagrodą festiwalu w Cannes. Film „Parasite” swoją premierą miał 21 maja 2019 roku.

Produkcja ta opowiada historię koreańskiego studenta Ki-woo, który wraz z rodziną żyje w komórce lokatorskiej poniżej chodnika. Jednego dnia dostaje on, od wyjeżdżającego za granicę kolegi, propozycję pracy jako korepetytor córki państwa Parków. Rodzina ta uchodzi za bardzo zamożnych i uprzywilejowanych w koreańskim społeczeństwie. Chłopak, pomimo że nie ma kwalifikacji, podrabia swoje CV i certyfikaty, dzięki czemu dostaje pracę. Z biegiem czasu zaczyna również polecać pracodawcom pozostałych członków swojej rodziny, by i ci zdobyli pracę — pokojówki (matka), kierowcy (ojciec) oraz nauczycielki plastyki (siostra). 
 
„Parasite można określić jako wielki hit światowego kina, który na festiwalu w Cannes podbił serca widzów oraz krytyków z całego świata. Jest to film pełen humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji, który porównać można do zwariowanej karuzeli, obok której w parku rozrywki nie da się przejść obojętnie. Za film odpowiada Bong Joon-ho, którego Quentin Tarantino uważa za: ,,Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych, jak on”. Nie jest to jednak jedyna produkcja koreańskiego reżysera. W swoim dorobku ma także film Okja czy Snowpiercer: Arka przyszłości”. 
 
W sieci kin Helios „Parasite będzie miał swoją premierę już 16.12. Dla osób wymagających od produkcji kinowych czegoś więcej niż masa CGI oraz wybuchy, jest to pozycja obowiązkowa, która na pewno sprosta wymaganiom największych koneserów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 2 =