Wielki finał Gwiezdnej Sagi już w grudniu

„Gwiezdne wojny – Skywalker. Odrodzenie” to największa grudniowa produkcja, na którą z olbrzymią niecierpliwością czekają fani z całego świata. Ich oczekiwanie jednak już niedługo się skończy, gdyż Epizod IX kosmicznej sagi o Jedi swoją premierę zapowiedzianą ma na 19.12.

Część IX to kontynuacja kultowej „space opery zapoczątkowanej przez studio Lucasfilm w latach 70. i wyreżyserowanej przez Georga Lucasa. Za produkcję epizodu IX odpowiedzialny jest natomiast J. J. Abrams, mający na swoim koncie takie produkcje jak „Gwiezdne Wojny – Przebudzenie Mocy” czy „Star Trek” z roku 2009.

Fabuła tej odsłony skupi się na walce zdziesiątkowanego Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem, przewodzonym przez Kylo Rena, w którego wciela się Adam Driver. Epizod ten to też zakończenie historii Rey, granej przez Daisy Ridley. W filmie mamy mieć do czynienia z powrotem Imperatora – Dartha Sidiousa oraz sił Imperium (pokonanych podobno w epizodzie VI). 
 
Dla fanów serii złą wiadomością będzie natomiast to, że tegoroczne Gwiezdne Wojny są ostatnią zaplanowana przez Disney odsłoną tej serii (przynajmniej na jakiś dłuższy czas). 
 
Na ekranie kina poza Daisy Ridley – Rey i Adamem Driverem – Kylo Ren nie zabraknie również Johna Boyegi odgrywającego rolę Finna, Oscara Isaaca – Poe Dameron, Marka Hamilla — Luke Skywalker czy Iana McDiarmida — Palpatine, Billa Dee Williamsa — Lando Calrissian i Joonasa Suotamo — Chewbacca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − pięć =