Voo Voo w filharmonii

Już na początku grudnia w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej wystąpi zespół Voo Voo – założony w 1985 roku, z inicjatywy gitarzysty i autora tekstów Wojciecha Waglewskiego. Kapela uchodzi za jedną z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji muzycznych. 

Utwory Voo Voo to świetne połączenie rock z jazzem i folkiem różnych kultur. Dzięki współpracy z artystami z wielu stron świata, od Azji po Amerykę Południową i Afrykę, ich utwory nabierają „nieoczywistego” brzmienia. Pomaga im to stworzyć muzykę daleką od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Utarte schematy i rygory gatunkowe to coś czemu ta kapela nigdy się nie poddała.

Przez ponad 30 lat Wojciech Waglewski wraz ze swoimi muzykami tworzyli historię polskiego rocka oraz polskiej muzyki. I nawet po mimo upływu lat ich popularność nie osłabła a oni sami do perfekcji opanowali łączenie klasyki z nowoczesnością.

Po spokojnej i klimatycznej płycie „7”, artyści powracają z albumem zatytułowanym „Za niebawem”. Premierowy materiał tej płyty stawia na żywiołowe brzmienia oraz mocniejsze gitarowe akcenty. Sam tekst natomiast odnosi się do społecznej rzeczywistości oraz stawia pytania o kondycję człowieka w naszych czasach.

Gościnnie na płycie wystąpiły między innymi Natalia i Paulina Przybysz. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły RitmoBloco. Za muzykę i słowa odpowiada Wojciech Waglewski natomiast produkcją muzyczną zajął się Piotr Waglewski.

Gdzie: Filharmonia Bałtycka – ul. Ołowianka 1

Kiedy: 09.12.19 r. godzina 20:00

Cena: 110 – 130 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *