Jak grała PlusLiga? – 7. i 8. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Verva Warszawa z pierwszą porażką w sezonie, Slobodan Kovač nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla. Co jeszcze wydarzyło się w ostatnim czasie w PlusLidze? Zapraszamy na tradycyjny raport z ligowych parkietów. Siatkarze grali w siódmej i ósmej kolejce.

W spotkaniu otwierającym 7. kolejkę zmagań zmierzyły się drużyny z Zawiercia i Suwałk. Górą okazali się gospodarze, którzy rozprawili się z przeciwnikiem w trzech bliźniaczo podobnych do siebie setach (25:22, 25:22, 25:23). W hali w Zawierciu obie ekipy dopingował komplet (1500) widzów. Asseco Resovia w ostatniej kolejce pokazała się ze świetnej strony. Zespół z Podkarpacia co prawda przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale dopiero po tie-breaku. Najlepiej punktującym graczem na parkiecie był Nicholas Hoag (Resovia, 23 punkty).

Pierwszy set w wykonaniu Indykpolu AZS Olsztyn i Cuprum Lubin zakończył się bardzo rzadko spotykanym w siatkówce wynikiem 29:31. Pozostałe odsłony meczu nie były już tak wyrównane. Olsztynianie wygrali to spotkanie za komplet punktów przy dopingu niespełna 2 tys. kibiców. Jastrzębski Węgiel po raz kolejny zaprezentował wysoki poziom gry, tym razem pokonując na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom. Mecz w hali MOSiR w Radomiu sędziował Mariusz Gadzina.

GKS Katowice zapisał kolejne 3 punkty na swoim koncie. Sposobu na zwycięstwo w derbach województwa śląskiego nie znalazł MKS Będzin. Gracze MKSu wciąż czekają na pierwszą „victorię”, pierwsze punkty w tym sezonie. Trefl Gdańsk zaś kontynuuje zwycięską passę. Do spotkania z Visłą Bydgoszcz Trefl przystąpił w roli faworyta i wywiązał się z niej, choć dopiero po pięciosetowym boju.

Zespół z Gdańska niezmiennie znajduje się w pierwszej połowie tabeli, natomiast bydgoszczanie zajmują miejsce pod koniec stawki, wyprzedzając tylko MKS Będzin. W najciekawszym meczu siódmej serii gier, Verva Warszawa pierwszy raz w tym sezonie doznała porażki. Imponującą serię zwycięstw podopiecznych Andrei Anastasiego przerwała PGE Skra Bełchatów. Czterosetowe, bardzo wyrównane spotkanie z trybun „Hali Energia” w Bełchatowie śledziło 2600 sympatyków siatkówki.

Wyniki 7. kolejki

Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 MVP – Alexandre Ferreira

Asseco Resovia – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 MVP – Łukasz Wiśniewski

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1 MVP – Mateusz Poręba

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3 MVP – Jakub Popiwczak

GKS Katowice – MKS Będzin 3:1 MVP – Jakub Jarosz

Trefl Gdańsk – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 MVP – Ruben Schott

HIT! PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 MVP – Mariusz Wlazły

Kolejna seria gier rozpoczęła się od hitu w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla i Skry Bełchatów. Obie drużyny od samego początku spotkania prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Czwarta partia zakończyła się kosmicznym rezultatem 32:30 dla jastrzębian. O ostatecznym wyniku meczu zdecydował tie-break, który efektownym asem serwisowym zakończył przyjmujący JW Tomasz Fornal. Dzień po meczu głoszono nazwisko nowego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla. Został nim Slobodan Kovač.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnęła po kolejne 3 punkty, tracąc tylko seta w spotkaniu przeciwko drużynie GKS-u Katowice. Najwięcej punktów dla swoich ekip zdobyli: Kamil Semeniuk (ZAKSA, 25 punktów) oraz duet Jakub Szymański – Jakub Jarosz (obaj po 15 punktów, GKS). Cuprum Lubin bez najmniejszych problemów pokonał w wyjazdowym spotkaniu MKS Ślepsk Suwałki. Goście wygrali pierwszego seta 25:12. Spotkanie w hali „Suwałki Arena” poprowadziła Agnieszka Michlic.

W czterosetowym spotkaniu drużyn z Zawiercia i Radomia górą okazali się goście, choć nie byli wskazywani jako faworyci. Mecze w „twierdzy” w Zawierciu sprawiają kłopot wielu drużynom, także tym z czołówki tabeli. Spotkanie śledził na żywo komplet kibiców. Asseco Resovia zapisała na koncie kolejną porażkę, tym razem przegrywając z Vervą Warszawa. Z wyjątkiem pierwszej (wygranej przez rzeszowian) i drugiej partii mecz był kontrolowany przez warszawską drużynę, którą do zwycięstwa poprowadził Francuz, Kévin Tillie.

Starcie Visły Bydgoszcz z AZS Olsztyn zakończyło się drugim w tej kolejce podziałem punktów. Bydgoszczanie pokazali się z bardzo dobrej strony, sprawili trochę problemów faworyzowanym gościom, ale wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W meczu kończącym 8. kolejkę zmagań na polskich parkietach MKS Będzin podjął u siebie Trefl Gdańsk. Obie drużyny zaprezentowały równy poziom, dwa sety zakończyły się na przewagi, a MKS był bliski sprawienia niespodzianki. Więcej szczęścia miał jednak Trefl, który odniósł kolejne zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 1:3 MVP – Bartosz Filipiak

3 grudnia 2019 wystartował okrągły, 20. sezon siatkarskiej Ligi Mistrzów. W tegorocznych rozgrywkach biorą udział 3 polskie drużyny: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa Orlen Paliwa i Jastrzębski Wegiel. Tytułu zdobytego przed rokiem będzie bronił włoski klub Cucine Lube Civitanova. Gospodarz turnieju finałowego nie jest jeszcze znany, zostanie wybrany na drodze konkursu. Rozgrywki zakończą się 17 maja 2019.