Podziel się sobą!

OrganiściZastanawialiście się kiedyś nad podpisaniem oświadczenia woli? A może przed podjęciem takiej decyzji, wolelibyście dowiedzieć się nieco więcej o transplantacji? Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego ORGANIŚCI zaprasza na spotkanie „Transplantacja – jestem na TAK!”. Ich stoisko informacyjne będzie rozstawione na Wydziale Nauk Społecznych UG w środę (19 lutego) od godziny 10.00 do 14.00.

Każdego roku na krajowej liście oczekujących na przeszczepienie znajduje się ponad 2000 osób. Niestety w Polsce wykonuje się jedynie ok. 1400 operacji przeszczepienia narządu rocznie. Przeszczep jest często ostatnią szansą dla chorych, a każdy kolejny dzień oczekiwania może być ostatnim.

Według członków fundacji, wiedza społeczeństwa na ten temat jest wciąż niewystarczająca, co prowadzi do strachu i nieufności. Pragną więc, prowadząc kampanię edukacyjną, przekonać ludzi o wielkiej wadze i skuteczności tej metody leczenia.

Podczas wydarzenia Organiści będą udzielać wszelkich informacji dotyczących transplantacji, a także obalą wiele mitów, krążących wokół tego tematu. Przy stoisku będzie również możliwość otrzymania oświadczenia woli.

Więcej o Fundacji i jej działaniach oraz o samej transplantologii dowiecie się z ich strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dwa =