„Kobieta idzie na wojnę” w Kinie Konesera

Kino Konesera po raz kolejny daje nam okazję na obejrzenie niesamowitego filmu, który podbił dziesiątki festiwali na całym świecie. „Kobieta idzie na wojnę” – opowieść o eko-aktywistce będzie można zobaczyć 17 lipca 2019 w Kinie Helios.

„Kobieta idzie na wojnę” to dzieło irlandzkiego reżysera Benedikta Erlingssona. Film łączy w sobie elementy komedii, eko-thrillera, filmu przygodowego, ale także dramatu.

Historia opowiada o lokalnej aktywistce Halli (Halldóra Geirharðsdóttir). Kobieta prowadzi podwójne życie. Pracuje jako dyrygentka lokalnego chóru i mieszka w małym miasteczku. Na co dzień jest uśmiechniętą, pozytywną kobietą. Jednak w ukryciu działa w obronie tego, co jest dla niej najważniejsze – natury. Pod pseudonimem „Kobieta z Gór” walczy z potężnym koncernem, który jest zagrożeniem dla islandzkiego środowiska.

Film otrzymał wiele nagród. Jest zwycięzcą LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu, ale zdobył też wiele islandzkich nagród. Halldóra Geirharðsdóttir grająca główną rolę była nominowana do Nagrody dla Najlepszej Europejskiej Aktorki.

Wszystkich, którzy chcą obejrzeć ten film, zapraszamy 17 lipca 2019 do kina Helios w galerii Alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *