„Dzika grusza” w Kinie Konesera

Film tureckiego reżysera Nuri Bilge Ceylana. Mężczyzna zdobył aż 7 nagród na Festiwalu Filmowym w Cannes. Dramat „Dzika grusza” nominowany był do Złotej Palmy w 2018 roku. Dzieło trwa 3 godziny, a jego najważniejszym elementem są dialogi, które mają pokazać charakter głównej postaci.

Głównym bohaterem jest Sinan (Dogu Demirkol) – absolwent pedagogiki. Wraca on do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji.  Mieszkanie w mieście wpłynęło na jego postrzeganie świata – uważa się on za kogoś lepszego niż mieszkańcy miasteczka, które opuścił, by studiować. Mężczyzna zderza się z rzeczywistością, kiedy okazuje się, że przewyższają go jego własne ambicje. Sian chce wydać swoją książkę, lecz znalezienie sponsora, który mu w tym pomoże nie jest łatwe.

Choć może się wydawać, że film opowiada tylko o dążeniu do spełnienia marzeń, ma on głębszy przekaz. Opowiada o tym, jak rodzina wpływa na przyszłość dzieci, oraz że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Dzieło skierowane jest do cierpliwych widzów, którzy potrafią docenić dopracowany scenariusz oraz piękną scenerię. Osoby, które lubią kino, które reprezentuje dzieło Nuri Bilge Ceylana zapraszamy 26 czerwca 2019 roku o godzinie 18:30 do Kina Konesera w Centrum Alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *