Krzysztof Zalewski w Starym Maneżu

Zdjęcie z oficjalnego profilu artysty na Facebooku 

– W końcu mam swój czas, to chyba dobry moment – śpiewa jeden z najpopularniejszych polskich artystów wspólnie z kolegami po fachu. Krzysztof Zalewski nie próżnuje i nie ma zamiaru zaprzestać nowych tras koncertowych. Już 25 marca wokalista wystąpi w Starym Maneżu! 

Laureat drugiej edycji Idola początkowo występował pod pseudonimem Zalef. W 2004 roku ukazała się jego debiutancka płyta – „Pistolet”. Jedenaście utworów powstałych przy współpracy z czołowymi polskimi muzykami, m.in.: z Kasią Nosowską, utrzymano w klimacie rockowym. Singlem promującym został cover utworu Edie Brickell pt. „What I am”. Na kolejne muzyczne wydawnictwo Krzysztofa słuchacze musieli czekać 9 lat. Krytycy uznali „Zelig” za krążek niepokojący, jak i przyciągający oraz wyrastający ponad obecne czasy. Album wypromowany przez „Jaśniej”„Zboża” i „Ósemko” otrzymał nominację w kategorii „Polska Płyta Roku” na portalu Brand New Anthem. W 2016 roku przyszła kolej na „Złoto”. Do piosenki „Miłość Miłość” nagrano teledysk, w którym gościnnie wystąpiła Natalia Przybysz. Na płycie Krzysztofa Zalewskiego można też usłyszeć jej wokal w utworze „Jak dobrze”.

Najnowszy nabytek muzyczny piosenkarza to piętnaście coverów Czesława Niemena wydanych pod szyldem „Zalewski śpiewa Niemena”. Na płycie możemy usłyszeć kultowy już „Dziwny jest ten świat” czy „Przyjdź w taką noc”. Krzysztof Zalewski angażuje się również w projekt „Męskie Granie”. W ubiegłym roku wspólnie z Dawidem Podsiadło i Kortezem zaprezentował „Początek”, który był na szczycie listy przebojów. Natomiast jego piosenka „Kurier” promuje film pod tym samym tytułem, którego premiera miała miejsce kilka dni temu.

W Starym Maneżu będzie możliwość wysłuchania najpopularniejszych utworów Krzysztofa Zalewskiego, jak i również tych, które mają pojawić się na nadchodzącym albumie. Nie może Cię tam zabraknąć w najbliższy poniedziałkowy wieczór!

Kiedy: 25 marca, poniedziałek godz. 20:00

Gdzie: Stary Maneż, ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk Wrzeszcz

Bilety: sold out

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 20 =