Dumbo – mały słonik powraca po wielu latach

Już w marcu do kin trafi filmowa adaptacji kultowej bajki „Dumbo”, która oryginalnie została wyprodukowana przez Walta Disneya w 1941 roku. Reżyserem tej produkcji jest Tim Burton, który uwielbiany jest za takie produkcje jak m.in. „Edward Nożycoręki” oraz „Charlie i fabryka czekolady”.
Nie jest wiadome w jak dużym stopniu reżyser oraz scenarzysta zmienili fabułę, jednakże w oryginale wszystko zaczyna się w momencie, kiedy cyrkowej słonicy Pani Jumbo, bocian przynosi dziecko. Jest to słonik, który z powodu olbrzymich uszu zaczyna być uznawany w cyrku za dziwoląga, a wszyscy znajomi nadają mu przezwisko Dumbo”. Po wielu upokorzenia, których doznał Dumbo, mysz Timothy, jego najlepszy przyjaciel, odkrywa, że dzięki wielkim uszom słoniątko potrafi latać. Tak w dużym skrócie zaczyna się opowieść o przyjaźni i zdobywaniu wiary we własne możliwości.

Tim Burton na pewno zadba o to, by stara i wszystkim znana opowieść nabrała nowego i niespotkanego charakteru. Reżyser znany jest z wielu świetnych produkcji i pewnie tym razem również nie zawiedzie. Dodatkowo w filmie będziemy mogli zobaczyć takich aktorów jak Colin Farell, Michael Keaton czy Danny DeVito. Znane nazwiska są gwarancją świetnie zagranych i klimatycznie poprowadzonych postaci. Teraz pozostaje tylko kupić bilety i czekać na premierę, która odbędzie się już 29 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =