Miłość i śmierć w rytmie bluegrass

w kręgu miłościW ramach filmowego cyklu Film na kozetce, 21 lutego na na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się projekcja filmu „W kręgu miłości” reżyserii  Felixa Van Groeningen.

„W kręgu miłości” to historia wielkiej miłości pomiędzy Didierem – liderem muzycznej kapeli a Elise – właścicielką studia tatuażu. Połączyło ich gorące uczucie, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass. Niespodziewanie jednak koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, ich życie poddane zostaje próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Chociaż walczą o córkę, każde z nich zaczyna żyć własnym życiem.

Jest to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena. To tętniący emocjami i brawurowo zagrany obraz ze znakomitą ścieżką dźwiękową.

Gośćmi lutowego spotkania będą Dorota Orłowska-Drąg, psychoterapeutka PTPP, superwizor i terapeuta szkoleniowy, Roman Puchowski – muzyk, kompozytor, lider i twórca grupy Von Zeit oraz  Barbara Świąder-Puchowska – teatrolog, reżyser, wykładowca w katedrze Kulturoznawstwa UG.

Karnety:  5 zł studencki /  10 zł normalny (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Miejsce: Aula 1.43 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55  Gdańsk Oliwa

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Koło Filmoznawców UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG / Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej