Jazz Band Młynarski-Masecki w Starym Maneżu!

Muzyka jazzowa w stylu przedwojennym? Czemu nie! Już 23 lutego na scenie Starego Maneżu zagości jedyny taki zespół w Polsce – Jazz Band Młynarski-Masecki, łączący klasykę z nowoczesnością. Nie przegap! 

Jazz Band Młynarski-Masecki to polski zespół jazzowy założony przez Jana Emila Młynarskiego i Marcina Maseckiego. W listopadzie 2017 roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście ”. Krążek promowała piosenka „Abduł Bey ”. Teledysk do tego utworu zdobył nominację do Fryderyka 2018.

Zespół w swoich wykonach odwołuje się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się w większości nieznane utwory swingowe. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang. Całe przedsięwzięcie jest natomiast skupione wokół ducha postaci Adama Astona – najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.

Oprócz Maseckiego i Młynarskiego zespół tworzą: Jerzy Rogiewicz (perkusja), Piotr Wróbel (suzafon), Tomasz Duda (saksofon), Jarosław Bothur (saksofon) i Michał Fetler (saksofon).

Koncert zespołu to nie tylko świetna propozycja dla miłośników jazzu, ale także dla tych, którzy szukają czegoś niekonwencjonalnego i niebanalnego. Jeśli należysz do tego grona, nie może Cię tam zabraknąć!

Kiedy: 23 lutego, godzina 20.00

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23

Bilety: od 79 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *