Brodka MTV Unplugged w GTS

Źródło: Facebook Brodki

Brodka należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Jej czwarte wydawnictwo powstawało w USA oraz zyskało rozgłos i pozytywne recenzje w krajach europejskich. Już 20 lutego będzie można docenić jej nietuzinkowy wokal i piosenki, zarówno te starsze, jak i nowsze, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Monika zwyciężyła trzecią edycję „Idola”. Wtedy wystartowała z krążkiem „Album”, zawierającym piosenki takie jak „Ten” czy „Dziewczyna mojego chłopaka”. W następnych latach ukazały się „Moje piosenki” oraz „Granda”. Dotychczasowe utwory wykonywane przez Brodkę były bardzo popowe, jednak zmianę w jej twórczości można dostrzec na płycie z 2016 roku pt. „Clashes”. W „Horses” czy „Santa Muerte” słychać indierockowe i alternatywne wpływy. Rok później ten nabytek muzyczny artystki otrzymał tytuł najlepszej płyty alternatywnej. Warto również wspomnieć o EP-ce zatytułowanej „LAX” (2012) z klimatycznym hitem „Varsovie”. Brodka nie próżnuje. Udziela się w projekcie „Męskie granie”. W 2017 roku wspólnie z Organkiem i Piotrem Roguckim nagrała przebój „Nieboskłon”. W ubiegłym roku zaprezentowała własną wersję „Wszystko, czego dziś chcę”. Cover wypromował serial „Rojst”.

Seria akustycznych koncertów MTV została zapoczątkowana pod koniec lat 80. Polscy artyści od kilku lat wykonują swoje utwory „bez prądu”. W kwietniu 2018 roku Brodka włączyła się do tej trasy muzycznej, a w grudniu wydała płytę, będącą zapisem jednego z koncertów. Gdańsk jest jednym z przystanków, a piosenkarka zawita w nim już 20 lutego! Nie może Cię tam zabraknąć!

Kiedy: 20 lutego 2019 roku, godz. 20:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Cena biletów: 99 zł – 129 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =