„Zakon Świętej Agaty” – zakonnice w akcji

Ostatnio dość popularnym motywem w świecie horrorów jest ten dotyczący zakonów i zakonnic. Jeszcze niedawno swoją premierę miał film „Zakonnica”, a już 15 lutego to  „Zakon Świętej Agaty” zmrozi krew w żyłach wszystkim spragnionym dużej dawki adrenaliny.

Produkcja w reżyserii Darrena Lynn Bousmana, to horror opowiadający historię młodej ciężarnej kobiety, która szuka schronienia w klasztorze. Zarządzające nim zakonnice przyjmują dziewczynę z otwartymi ramionami, oczekując w zamian „jedynie” przestrzegania reguł obowiązujących w klasztorze. Jak to jednak bywa z horrorami – to z pozoru serdeczne przyjęcie, podszyte jest czymś jeszcze. Główna bohaterka, przystając na te warunki, zobowiązuje się wyrzec świata zewnętrznego i niebezpieczeństw, jakie on ze sobą niesie. Z czasem okaże się jednak, że ten miły przytułek, to w rzeczywistości miejsce pełne mrocznych tajemnic. Czy Mary (Sabrina Kern) odnajdzie w sobie siłę, by uciec przed nękającą ją przeszłością i psychodeliczną matką przełożoną? Odpowiedź na to pytanie poznacie już 15 lutego!

Na ekranie, prócz debiutującej Kern, zobaczymy również Carolyn Hennesy, Setha Michaelsa i Trin Miller. Musicie to zobaczyć!

Polska premiera – 15 lutego 2019 roku we wszystkich kinach na terenie Polski

Ograniczenia wiekowe – film dostępny dla widzów powyżej 16. roku życia

Czas trwania filmu – 90 minut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + siedemnaście =