Fog Eaters, czyli blues prosto z Włoch

Włoski zespół – Fog Eaters – zagra w Blues Clubie, wypełniając to miejsce brzmieniem elektrycznego bluesa. Już 21 lutego w Gdyni wykonają oni swoje utwory z iście włoską fantazją, zapewniając wszystkim uczestnikom niezapomnianych odczuć.

Mimo że wspólnie na scenie muzycznej grają tylko od 2014 roku, muzycy mają na swoim koncie już niejeden występ zagraniczny. Ich pasją i inspiracją od samego początku jest chicagowski i teksański blues. Swoje utwory opierają na wzorcach takich klasyków jak: Albert King, Albert Collins, Stevie Ray Vaughan, Jimmi Vaughan, Muddy Waters czy Ronnie Earl. Muzykę ubogacają także elementami rock ‘n’ rolla, boogie i swingu z lat 50.

Członkowie tego zespołu wywodzą się z włoskich prowincji Mantua i Reggio Emilia. A są to: Giorgio ,,JO” Pinna –uważany za jednego z najlepszych wokalistów i wirtuozów harmonijki ustnej na włoskiej scenie muzycznej, energiczny Andrea ,,Andy” Pititto, dostarczający wrażeń podczas gry na gitarze elektrycznej oraz basista – Fabio   ,,Tex” Cavalca – specjalizujący się w muzyce z groove. Perkusistą natomiast jest niezastąpiony Oscar Abelli, który w swoim dorobku ma już parę występów z innymi artystami krajowymi oraz międzynarodowymi.

Jak widać zespół to grupa energicznych muzyków, którzy przeniosą tę energię na swoje utwory i wypełnią brzmieniem bluesa cały klub. Zapewnią też wszystkim uczestnikom zabawę i niezapomniane wrażenia.

Gdzie: Blues Club – Portowa 9, Gdynia

Kiedy: 21.02. 2019 r. godzina 19:30

Cena: 30-40 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *