„Dziedziczki” – kobiety zdominują Kino Konesera

Jest to pierwszy film w twórczości Marcela Martinessi. Reżyser i scenarzysta dotychczas miał na swoim koncie krótkometrażowe aranżacje. Debiut przyniósł mu dużą popularność i nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Panie i Panowie, „Dziedziczki” 30 stycznia znajdą się w repertuarze Kina Konesera.

Chela i Chiquita są razem od wielu lat, ale starają się za wszelką cenę ukrywać swój związek. Obawiają się braku akceptacji i zrozumienia ze strony paragwajskiego społeczeństwa, w którym króluje konserwatyzm i tradycja. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawiają się kłopoty finansowe, które zmuszają kobiety, które przyzwyczajone są do wygodnego życia, by zmierzyć się z szarą rzeczywistością. Kiedy Chiquita przebywa w więzieniu, oskarżona o oszustwo, Chela rozpoczyna pracę w usługach taksówkarskich. Poznaje Angy, młodą i pełną życia osobę, która zmienia jej świat o sto osiemdziesiąt stopni.

To jeden z tych filmów, w którym nie potrzeba fajerwerków, by przykuć uwagę widza. Króluje w nim minimalizm, emocje i refleksyjność. W obsadzie  znajdują się takie nazwiska jak: Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova, Nilda Gonzalez, Maria Martins, Alicia Guerra.

Jeżeli preferujesz kameralne, spokojne kino, 30 stycznia o godz. 18:30 nie może Cię zabraknąć w kinie Helios w Galerii Alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − 3 =