Przemytnicy emocji w Sopocie

miuosh onarW najbliższy czwartek, 13 lutego w sopockim Sfinksie sceną kolejny raz zatrzęsie rap. Wszystko za sprawą koncertu, który udowodni, że połączenie warszawskiego i katowickiego hip-hopu może zaowocować ciekawym materiałem. W ramach trasy koncertowej promującej pierwszy wspólny album zatytułowany „Nowe światło” wystąpią Mioush & Onar.

Artyści starannie zadbali zarówno o wybór gości (na płycie pojawiają się Pezet, Włodi, JWP i Bez Cenzury) oraz warstwę muzyczną longplaya za którą odpowiadają m.in.: Pawbeats, Bob Air, Eljot, Fleczer i Sherlock. Obaj są dobrze znani krajowej publiczności. Miuosh, czyli Miłosz Borycki, założyciel wytwórni płytowej – Fandango Records, debiutował gościnnym występem w numerze „Za szybcy za wściekli” grupy Pokahontaz w 2005, a rok później zaciekawił swoim pierwszym legalnym krążkiem „Miraż” grupy Projektor. Dwa lata później wydał solową płytę „Projekcje”. Przez kolejne lata udzielał się w kolejnych projektach, które zaowocowały wydaniem albumów „Fandango Gang”, „Pogrzeb”, „Piąta strona świata”. Teksty, bity, ciekawe rozwiązania oraz angaż gości z różnych sfer polskiego rapu, zdecydowały o niesamowitym przyjęciu oraz zjednaniu słuchaczy i recenzentów. Miuosh gościnnie wystąpił na łamach największych produkcji w Polsce (m.in.: Prosto Mixtape, Kodex IV, Równonoc, NNFoF, Voskowy). Talent i ciężka praca zostały nagrodzone – „Piąta strona świata” pokrywa się złotem, zaś kolejny solowy album „Prosto przed siebie”, na którym gościnnie wystąpili: Bisz, Pyskaty, Joka, HiFi Banda i W.E.N.A. – platyną. Obecnie Mioush pracuje nad mającym ukazać się jesienią albumem „Pan z Katowic”, który promuje kawałek „Dream team heroin” i wyjdzie spod produkcji Fleczera.

Onar , czyli Marcin Donesz działalność artystyczną rozpoczął w latach 90 w składzie grupy TJK. Następnie wraz z Pezetem założył zespół Płomień 81. Współpraca z Asfalt Records pozwoliła na wydanie krążka „Na zawsze będzie płonął”. Onar skupił się również na pracy solowej, dzięki której wydał albumy „Pod prąd”, „Jeden na milion”, „Dorosłem do rapu” i „Przemytnik emocji”, za produkcję którego odpowiadają Złote Twarze, Eljot, NNFOF i Pokerbeats. Gościnnie w nagraniach wzięli udział Paluch, Sitek, Te-Tris, Hudy HZD i Ekonom. „Nowe światło” to najnowszy, ósmy album w działalności artystycznej Onara. Jakie wrażenie Mioush i Onar wywierają na słuchaczach występując w duecie? Sprawdźcie.

Kiedy: 13.02.2014

Gdzie: Sopot, klub Sfinks700

Bilety: 29 zł, dostępne w salonach EMPIK oraz punktach Ticketpro Sprzedaż internetowa: www.illegalbreaks.com , www.ticketpro.pl , www.biletin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *