Bitwa o Stocznię w Protokulturze!

Piąta z kolei walka o Pas Stoczni Gdańskiej odbędzie się już 15 grudnia. Gdański Klub Sztuki Alternatywnej stanie się wówczas istnym polem bitwy. I to nie byle jakiej. Najstarszy i zarazem największy freestylowy pojedynek na Pomorzu wybuchnie w protokulturowskich progach. Nie może Cię tam zabraknąć!

Tradycja konkursu sięga w zasadzie 2010 roku. Wtedy właśnie NBDS (New Boogie Down School) rozpoczyna cykl imprez, podczas których hip-hopowi artyści próbują swą twórczością zaabsorbować trójmiejską publikę. Do 2013 roku wspomniany pojedynek odbywał się w Centrum Stocznia Gdańska. Od 2014 roku natomiast, czołowi polscy zawodnicy przybywają do Protokultury, by zmierzyć się z miejscowymi uczestnikami.

Dotychczasowymi zwycięzcami konkursu są Kaz, Szyderca, Edzio i Yowee. Ostatni z nich powalczy w tym roku o obronę tytułu, który zdobył w poprzedniej edycji. W eliminacjach może wziąć udział każdy, kto uprzednio zgłosił się do nich drogą mailową. Nagrodą główną w tym starciu jest Pas Mistrza Stoczni Gdańskiej oraz czek w wysokości 1000 złotych.

Co ciekawe, najważniejszym członkiem jury tego pojedynku jest publika. To od jej zaangażowania i owacji zależy, który z zawodników zakwalifikuje się do Fazy Pucharowej.

Bitwa o Stocznię w hip-hopowym środowisku kojarzona jest przede wszystkim z niezwykle luźną i przyjemną atmosferą. Nieprzeciętne nawijki i spektakularne flow jej uczestników sprawiają, że pojedynek ten jest prawdziwym aktem sztuki, którego powinieneś doświadczyć także i Ty.

Kiedy: 15.12.2018r., 20:00

Gdzie: Protokultura – Klub Sztuki Alternatywnej, ul. Niterów 29B, Gdańsk

Bilety: 20 – 30 zł, dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 3 =