Wilki ruszają w trasę koncertową! Pierwszy przystanek – Stary Maneż

Zespół Wilki rusza w kolejną trasę koncertową! Będzie ona jednak inna niż wszystkie pozostałe, gdyż grana na niej muzyka nabierze stylu akustycznego. Najbliższa okazja do przesłuchania hitów śpiewanych przez Roberta Gawlińskiego będzie w niedzielę 9 grudnia w Starym Maneżu w Gdańsku.

Rok temu zespół Wilki świętował 25-lecie działalności. Mimo kilkukrotnych zawirowań i chwil kryzysowych, odniósł on niemały sukces. W 2002 roku hitem lata został singiel „Baśka”, nagrodzony później również główną nagrodą na festiwalu muzycznym w Opolu. W następnych latach powstawały kolejne ponadczasowe przeboje, które do dziś są popularne wśród miłośników polskiej muzyki rockowej. Można do nich zaliczyć m.in. „Na zawsze i na wieczność” czy „Bohema”.

Lider zespołu – Robert Gawliński – przystał na prośbę fanów i zdecydował się na zorganizowanie, u boku Orkiestry Symfoników Gdańskich, trasy koncertowej o nazwie „Wilki Akustycznie 2018”. Za aranżacje akustyczne, wzbogacone brzmieniami wiolonczeli i marimby, odpowiedzialny jest Marcin Szczypiorski, dawny współpracownik m.in. Lady Pank czy Czerwonych Gitar.

Nie będzie to jednak pierwsze zetknięcie Roberta Gawlińskiego i spółki z muzyką akustyczną. Jeszcze w latach 90. nagrali oni płytę “Acousticus Rockus”, a w 2009 roku zostali zaproszeni na koncert MTV Unplugged, kiedy to zaprezentowali swoje przeboje, wykonywane w takim właśnie stylu.

Trasa koncertowa rozpocznie się 9 grudnia w Gdańsku. Muzycy w dwa miesiące odwiedzą 6 miast, a swoją podróż zakończą w święto zakochanych 14 lutego 2019 roku w Szczecinie.

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk

Kiedy: 9 grudnia, godz. 20:00

Za ile: bilety w cenie 85-129 zł. (dostępne tutaj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − dwa =