Nowa Wrońska w Starym Maneżu!

Barbara Wrońska – artystka wielkiego formatu. Teraz w zupełnie nowej odsłonie zobaczyć będzie ją można już 28 listopada w Starym Maneżu. Zaprezentuje tam swój solowy krążek. To występ, którego z całą pewnością nie możesz przegapić!
Barbara Wrońska szerszej publiczności znana jest z zespołu Pustki, z którym związała się w 2007 roku. Z tym bandem osiągnęła wiele sukcesów. Warto wspomnieć chociażby o nominacjach do prestiżowych nagród tj.: Paszport Polityki czy Fryderyk. Co więcej, w 2008 roku, radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo Pulp uznały Pustki za zespół roku, a krążek ,,Koniec kryzysu” za album roku.

Wrońska stanowi także połowę duetu Ballady i Romanse, który współtworzy z założycielką zespołu – siostrą Zuzanną. Na ich koncie są takie nominacje jak: Kryształy Zwierciadła 2009 roku oraz Elle Style Awards 2009. Grupa ma także w swoim dorobku występy na różnych festiwalach, w tym między innymi Open’er Festival czy Off Festival. Siostry są także autorkami i wykonawczyniami muzyki do filmu ,,Córki Dancingu” z 2015 roku w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Po latach pracy Wrońska postanowiła zaprezentować swój solowy materiał, którego również jest producentem. ,,Dom z ognia”, bo tak nazywa się jej pierwsza płyta, swoją premierę miał 9 lutego 2018 roku. Pierwszy przebój – ,,Nie czekaj” spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Na krążku znajduje się również dziewięć innych kawałków. Każdy zaskakuje różnorodnością brzmienia, co stanowi wybuchową mieszankę. Wrońska bowiem tworzy muzykę na granicy popu i rocka. Łączy nowoczesne dźwięki z tymi starszymi, z lat 60- tych. Wokalistka jest autorką wszystkich kompozycji i większości tekstów na płycie.

Barbara Wrońska to artystka, która nie tworzy muzyki dla wszystkich. Trafia do bardzo wąskiego kręgu osób o niepowtarzalnym guście: wrażliwców z nutką szaleństwa w oczach, romantyków, rewolucjonistów. Bo taka jest jej muzyka- wyjątkowa, specyficzna, intrygująca, piękna i drapieżnie wciągająca. Gdy się zakochasz, nie będziesz w stanie przestać jej słuchać. W Starym Maneżu na uczestników koncertu czeka wielka uczta. Przekonaj się i Ty!

Kiedy: 28 listopada, godzina 20.00

Gdzie: Stary Maneż, ul. J. Słowackiego 23, Gdańsk

Za ile: 49 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *