Neo-Nówka w Filharmonii!

Kiedyś znani pod nazwą „To-Niemy”. Dziś są jednym z najbardziej rozpoznawanych trio polskiej sceny kabaretowej. Neo-nówka, już w lekko zmienionym i uszczuplonym składzie, 29 października odwiedzi Filharmonię Bałtycką. Będzie dużo wykwintnego humoru, nie może cię więc zabraknąć!
Kiedyś byli zupełnie tacy jak my. Studiowali, imprezowali i zdawali sesje, lecz to im nie wystarczało. Chcieli czegoś więcej od siebie i od życia. Wraz z paczką znajomych utworzyli zespół, którego znakiem rozpoznawczym stał się właśnie kabaret. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Roman  Żurek, obecnie aktor i nauczyciel. Wraz ze Sławomirem Moczulskim, Łukaszem Iwaniukiem oraz Łukaszem Bieleckim w 2000 roku zainicjowali powstanie takiej grupy. Teraz kabaret liczy trzech członków. Mimo to postarają się, by pozytywna energia towarzyszyła nam bez przerwy w czasie ich występów.

Największymi osiągnięciami kabaretu są:

  • I Nagroda na VI Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej „DebeŚciak” w Dąbrowie Górniczej
  • I Nagroda na XXVII Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim
  • Nagroda Publiczności na XXII Przeglądzie Kabaretów Amatorskich „PaKA” w Krakowie

Ciekawostką jest, że na potrzeby powstającego w 2009 roku telewizyjnego programu Kabaretu Neo-Nówka pt.

„Nasza-Gmina” powstał zespół „Żarówki”.  Szybko okazało się, że nie będzie to jednorazowa przygoda. Dziś zespół z powodzeniem koncertuje w całej Polsce towarzysząc Neo-Nówce niezmiennie od 9 lat. Nie zabraknie ich również teraz, kiedy to wrocławskie trio zaprezentuje nam swoje najnowszą propozycje zatytułowaną „Kazik sam w domu”.

Bilety dostępne tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *