Odstresuj się w weekend

6Na dłuższy wolny czas trzeba jeszcze poczekać i wysilić szare komórki na koniec semestru. Żeby jednak się nie przemęczyć i zrobić coś dla siebie, trzeba oderwać się od notatek. W ten weekend, atrakcji w Trójmieście nie brakuje!

Jeżeli rap jest tym co słychać w twoich głośnikach to nie możesz przegapić tego wydarzenia! Klub Medyk zaprasza na piątkowy koncert składu Pokahontaz. Rahim, Fokus i Dj Bambus będą promowali drugi krążek grupy zatytułowany „Rekontakt”. Pokahontaz to zespół, który powstał w 2003 roku po rozwiązaniu legendarnego trio Paktofonika. Raperzy charakteryzują się doskonałym warsztatem, starają się również odchodzić od typowej polskiej sceny hiphopowej, a ich kawałki zawierają wpływy muzyki elektronicznej. Na imprezę wejdziecie od godz. 20. Bilety w cenie 25 zł można nabyć w przedsprzedaży w skateshopie Chrom. W dniu koncertu zapłacicie 35 zł.

kinkiW Plamie, w samym środku blokowiska zawita trójmiejski zespół Kinki. Muzycy, którzy wchodzą w jego skład grali wcześniej w formacjach takich, jak Tymański Yass Ensemble, Pink Freud czy projektach Marka Gałązki. Brzmienie Kinki to mieszanka muzyki orkiestrowej, rocka, jazzu czy, heavy metalu. Są świeżo po premierze debiutanckiej EPki, „El Museo De Las Momias”, warto więc ich sprawdzić. Koncert zaczyna się o 20.00, a wstęp kosztuje 10 zł.

W sobotę o 21.00 klub Metro powróci do lat 60 i początku lat 70. Kwiaty we włosach, niezapomniane doznania muzyczne i dokonała zabawa do białego rana zagwarantowane. „Flower Power Night” to impreza poświęcona pamięci beatlesa Johna Lenona, ale nie zapomniano także o 70 rocznicy urodzin Jima Morrisona z The Doors. Oprócz utworów tych kultowych osobowości usłyszymy także m.in.: Janis Joplin, Jimiego Hendrixa, Carlosa Santany, Pink Floyd, The Rolling Stones, Led Zeppelin i wielu innych. Przebrania z tego okresu będą bardzo mile widziane. Za wstęp na wydarzenie zapłacimy 5 zł.

Klub B90 będzie świadkiem powrotu do koncertowania kultowego polskiego rapowego składu, czyli Kalibra44. To okazja do sprawdzenia, w jakiej są formie i nie lada gratka dla najwierniejszych fanów. Jako support wystąpią RDW i Kontrabanda. Bilety kosztują 44 zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu, a dostępne są w stałych punktach. Impreza zaczyna się o 21.00.

wielkie ciastoNa premierę zaprasza nowy punkt na teatralnej mapie Trójmiasta, Teatr Gdynia Główna. Jego siedziba mieści się nigdzie indziej, jak w budynku gdyńskiego dworca głównego. „Wielkie ciasto”, bo tak nazywa się spektakl, to jeden kreatywny reżyser, dwóch zdolnych aktorów, kilka „kuchennych lalek”, garść wyobraźni, łyżka tajemnicy i szczypta dobrego humoru – to przepis na wyśmienitą zabawę przyprawioną nutą refleksji. Wielkie ciasto to kulinarno-magiczny spektakl dla dzieci opowiadający pełną przygód historię pewnego kowala… Przedstawienie inspirowane opowiadaniem Tolkiena „Kowal z Podlesia Większego”, to debiut reżyserski Piotra Srebrowskiego, absolwenta wrocławskiego wydziału lalkarskiego PWST, dotychczas współpracującego m. in. z Sopocką Sceną Off de BICZ i Teatrem Miniatura. Wstęp na spektakl wynosi 15 zł, a zaczyna o 12.00.

W niedzielę o godz. 19 Mewa Towarzyska zaprasza na pokaz filmu „Na przemiał”, który zwyciężył podczas Planete+ Doc Film Festiwal. Film w reżyserii Mahmouda al Massada opowiada historię ojca i czteroletniego chłopca, którzy zmagając się z ubóstwem, każdego dnia poszukują makulatury. Główny bohater ze względu na troskę o rodzinę musi dokonać nieodwracalnego i nieuniknionego wyboru przeciw swoim przekonaniom. Jeżeli masz dość moralizatorskiego tonu, a poszukujesz ambitnego kina fabularnego to koniecznie musisz zobaczyć „Na przemiał”. Wstęp na seans wynosi 7 zł.

W Bunkrze szybko otrząśniecie się ze śniegu na koniec weekendu i rozgrzejecie dźwiękami reggae. Wystąpią tam Ras Luta i Cheeba. Luta promuje ostatni album, pt. „Uratuj siebie”. Będzie zatem okazja, żeby porządnie się wytańczyć. Pojawić się tam powinni przede wszystkim fani East West Rockers. Koncert zaczyna się o 19.00. Bilety Kosztują 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *