Delfinalia – prezent na dzień dziecka

Juwenalia to nieodłączna część studenckiego kalendarza. Z roku na rok pojawia się na nich coraz więcej ludzi, a na scenę zapraszani są fajni artyści. Tak będzie i tym razem na gdyńskich Delfinaliach. Jednak ostrzegamy – to będzie prawdziwa uczta dla fanów rapu, a innego gatunku muzycznego w tym roku tam nie uświadczymy.

Delfinalia przez wielu uważane są za najlepszą imprezę studencką w Trójmieście. Czy słusznie? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Każdego roku na tamtejszą scenę zapraszani są czołowi artyści z polskiej sceny muzycznej. W tym roku, tak wyszło, Gdynia ugości samych raperów. Idąc na Molo Południowe, nie posłuchamy rocka, popu, czy nawet disco polo. Ale czy to źle? My tak nie uważamy! Być może pomniejszy to nieco publikę (choć mamy nadzieję, że tak nie będzie), to jednak artyści są naprawdę zróżnicowani. Czy można tak powiedzieć o ludziach tworzących ten sam gatunek muzyczny? Oczywiście! Sami sprawdźcie dlaczego.

PIĄTEK:

O.S.T.R. to jeden z artystów, których usłyszymy tego wieczoru. Już wielokrotnie gościł on w Trójmieście, ale za każdym razem przyjmowany jest tak samo ciepło. Końcem lutego ukazał się jego najnowszy album – „W drodze po szczęście”. Tak więc posłuchajcie kawałków z tej płyty, by 1 czerwca móc nawijać razem z Adamem.

Kolejny artysta to Ten Typ Mes, który, podobnie jak poprzednik, w tym roku wydał nowy materiał. „Rapersampler” ukazał się w marcu i z pewnością jest to coś, z czym warto się zapoznać. Jesteśmy też przekonani, że na żywo będzie ogień.

Będziemy mieli możliwość posłuchania KaeNa. Jest to postać na polskiej scenie, o której się mówi, która wzbudza kontrowersje. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Dlatego też ciekawi jesteśmy, jak wypadnie na żywo i jak zareaguje na niego publiczność.

A dalej już Adi Nowak & barvinsky. Kiedy ci dwaj panowie wydali końcem 2017 roku wspólną płytę, zrobiło się głośno. Numery wypuszczane były już wcześniej, ale spowodowały one niezwykły głód i niedosyt u fanów. I w końcu zostały one zaspokojone. A na żywo chłopaki wypadają podobno jeszcze lepiej niż w wersji studyjnej, więc domyślamy się, że jest na co czekać!

SOBOTA:

Tego dnia na scenie usłyszymy Marcina „Kali” Gutkowskiego. Kolejny raper wzbudzający wśród słuchaczy spore emocje. Większość kojarzy go automatycznie z Ganją Mafią. Ta z kolei przez wielu uważana jest za „gimbusiarską”. Jednak trzeba przyznać, że materiał tworzony przez rapera solowo jest zdecydowanie różny od Ganji Mafii. Naszym zdaniem lepszy. Dojrzalszy.

Kękę jest kolejnym raperem, którego usłyszymy. Siara to świetny wybór. Na Delfinaliach gościł rok temu i zrobił prawdziwy ogień. Podejrzewamy, że tym razem będzie podobnie. Tym bardziej że w marcu wyszedł jego nowy album – „To Tu”. Album naprawdę dobry. Album, który powiększył grono jego fanów.

Kolejna osoba, która wejdzie na gdyńską scenę to Te-Tris. Jest to postać o ugruntowanej już pozycji w środowisku. Ma swoje grono słuchaczy, które systematycznie się powiększa. My nie możemy się już doczekać, by posłuchać go na żywo!

W tę sobotę wystąpi również W.E.N.A., który swój ostatni album wydał całkiem niedawno, bo w grudniu ubiegłego roku. I jest to materiał zdecydowanie wart przesłuchania. Taki, który zostanie na dłużej w głowie. Jest to muzyka dojrzała, zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. My zdecydowanie polecamy się z nią zapoznać i nie możemy doczekać się drugiego dnia czerwca, aż zobaczymy go na scenie.

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznych gdyńskich Juwenaliów będą RedBull Kontrowersy. Zapowiada się więc świetna zabawa! A teraz sprawdźcie, jak Delfianalia wyglądały rok temu:

Gdzie: Molo Południowe, Gdynia

Kiedy: 1-2 czerwca

Za ile: 30 zł, bilety do nabycia tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =