Juwenalia Gdańskie na horyzoncie!

 Dzięki współpracy sześciu samorządów studenckich z trójmiejskich uczelni będziemy mogli w tym roku uczestniczyć w jednym z najpopularniejszych studenckich festiwali, którymi niewątpliwie są Juwenalia. W najbliższy weekend na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się seria koncertów, a patrząc na obsadę, naprawdę będzie ogień! 

Juwenalia to serie koncertów wielkoformatowych gwiazd i stały punkt studenckich festiwali, który co rok przyciąga coraz więcej fanów. W tym roku największymi gwiazdami będą niewątpliwie O.S.T.R , Smolik/Kev Fox czy Mesajah. Juwenalia nawiązują do tych w starożytnym Rzymie zorganizowanych przez cesarza Nerona w 59r. p.n.e. “Luvenalia” oznaczały “Igrzyska młodych” co oddaje ich zamysł również i dziś, nie były to jednak zawody sportowe a zabawa i wiele organizowanych atrakcji, aby umilić odwiedzającym czas.

W Polsce za początek tego eventu uważa się XV w. czyli teoretycznie zapoczątkowano je wraz z powstaniem Akademii Krakowskiej i również tam pierwszy raz się odbyły. Tradycja podtrzymywana jest do dziś i to z ogromnym posłuchem, gdyż dla wielu jest ostatnią możliwością odskoczni przed letnią sesją egzaminacyjną. Poza koncertami odbędą się również liczne zabawy zorganizowane chociażby na kampusie UG w Oliwie, czy na Targu Węglowym. Jeśli potrzebujecie naładowania akumulatorów, wyciszenia czy okazji do spędzenia czasu ze znajomymi to nie może was tam zabraknąć!

 

Bilety do nabycia tutaj: http://www.eventim.pl/juwenalia-gdanskie-2018-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages/tickets&fun=artist&action=tickets&erid=2184239

Bilety w cenie: 50-120 zł, w przedsprzedaży 10-100 zł

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 16 =