Pan z Katowic wystąpi w Gdyni!

Pan z Katowic, szerzej znany jako Mioush, to postać o niekwestionowanej pozycji na polskiej scenie muzycznej. Chodzą głosy, że albo się go lubi, albo totalnie się go nie kupuje. Niezależnie jednak od uczuć jakie wzbudza, warto przekonać się jak brzmi na żywo, a taka okazja przydarzy się już 21 kwietnia w gdyńskim Uchu. 

Przeszłość artystyczna Miousha nie jest zbyt zawiła: działał w formacji Projektor (rozwiązana w 2011 roku), Perwer Squad i 19SWC. W 2007 roku zaczął pracować na swoje nazwisko również solowo, choć początkowo było to bardziej granie do kotleta, bo na uznanie środowiska hip-hopowego musiał poczekać. Wydawał kolejno albumy: ,,Projekcje” (2007), ,,Fandango Gang” (2009), ,,Pogrzeb” (2009), ,,Piąta strona świata” (2011). Żaden jednak z nich nie stał się na tyle rozpoznawalny i dobrze odbierany, by mówić o wielkiej karierze rapera.

Dopiero rok 2012 okazał się dla Pana z Katowic przełomowy. Światło dziennie ujrzał wówczas nowy krążek (,,Prosto przed siebie”). I można śmiało powiedzieć, że ten moment ugruntował pozycję Miousha na polskiej scenie. Z płyty tej pochodzą numery, które do dziś udostępniane są masowo na facebook’owych tablicach, między innymi ,,Róże z betonu”, ,,Matka i krew”, ,,Reprezent”, ,,Nie mamy skrzydeł”, ,,Szczury”, czy też ,,Na zawsze”. Płyta po czasie stała się platynowa, a słuchacze zainteresowali się również wcześniejszą twórczością Boryckiego.

,,Dopóki jesteś tu ze mną to miejsce coś znaczy

Bardzo ważnym projektem w karierze rapera z Katowic okazała się współpraca z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, dzięki czemu możemy usłyszeć te najbardziej znane kawałki w zupełnie innej aranżacji. W towarzystwie całej orkiestry i w jej siedzibie wszystkie numery brzmią totalnie inaczej, nabierają pewnej świeżości i budują swój nowy, niepowtarzalny klimat.

Kolejnym ważnym momentem w karierze katowiczanina był marzec ubiegłego roku, kiedy to do obiegu wszedł jego najnowszy album  ,,Pop”. Jest to płyta zupełnie inna od swoich poprzedniczek, eklektyczna i pełna niestandardowych rozwiązań. Przepełniona gośćmi, którzy w teorii zupełnie do rapu nie pasują. Ale płyty tej nie można nazwać krążkiem rapowym, bo nie można jej zamknąć w żadnych ramach. Jest to album nad wyraz dobry, poszerzający horyzonty słuchacza i pokazujący jak duże umiejętności posiada Pan z Katowic.

Kiedy: 21 kwietnia 2018, godzina 22

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, Gdynia

Za ile: bilety w cenie 49 zł dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *