Siesta Festival w Gdańsku!

Wyjątkowe muzyczne wydarzenie w Filharmonii Gdańskiej i Starym Maneżu. Już niebawem, w dniach 19 – 21 kwietnia w Gdańsku odbędzie się ósma edycja Siesta Festivalu, podczas którego zabrzmi m.in. jazz, samba, boler, moir czy muzyka world.

W ciągu 4 dni trwania festiwalu odbędzie się 10 koncertów – 7 w Filharmonii Bałtyckiej, 3 w Starym Maneżu. Troje wykonawców, których zobaczymy podczas tegorocznej edycji, pierwszy raz wystąpią w Polsce. Siesta Festival rozpocznie się w czwartek 19 kwietnia o godzinie 19:00 koncertem Sary Tavares w Starym Maneżu. W piątek o godzinie 17:00 w Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Raul Midon, następnego dnia, także w Filharmonii o godzinie 20:00 zaprezentuje się Marta Gomez. W sobotę w godzinach 17:00 oraz 20:00 w Filharmonii Bałtyckiej zagra Tito Paris, jeden z największych artystów muzyki world. Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do dwóch wykonawców: w Filharmonii Bałtyckiej o godzinie 19:00 wystąpi Take 6, w Starym Maneżu o 22:00 natomiast – Roberta Sa.

Niezależnie od koncertów, w ramach Siesta Festival, odbywają się Noce Fado, podczas których można wziąć udział w kolacjach, koncertach, rozmowach czy spektaklach, mających na celu przybliżyć atmosferę lizbońskiej tawerny. Podczas nocy Fado spotkać można takie osobistości jak: Pedro Moutinho, Helder Moutinho, Cuca Roseta, Raquel Tavares czy Mario Pacheco. Podczas tegorocznej edycji Siesta Festival do Gdańska przybędzie artystka Fabia Rebordao.

Bilety w cenie od 100 do 110 zł za każdy dzień wydarzenia zakupić można w kasie Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina przy ul.Ołowianka 1 lub za pośrednictwem stron internetowych ticketmaster.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletyna.pl oraz interticket.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *