Pokarm dla ciała i duszy – Christian Löffler w GTS

  1. W przyszłą sobotę w Gdańsku zagra Christian Löffler, przedstawiciel gatunku minimal techno i tech house. Twórca osobliwego połączenia melancholii i euforii, szukający własnego sposobu na elektroniczne brzmienie. Swój dorobek nazywa pokarmem dla ciała i duszy. Jeśli jesteście więc gotowi na muzyczne uniesienie, serdecznie zapraszamy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Cała moja muzyka jest połączona z ponurym duchem, który jest wytworem ciepłej szczerości. 
W zetknięciu z twórczością Löfflera, zaskakuje ogromna wrażliwość artysty na dźwięki świata. Sprawia, że stają się dynamiczne i energetyzujące, zachowując w sobie jednocześnie “ponurego ducha”. Swoje kompozycje określa jako połączenie melancholii i euforii. Ściera ze sobą dwa różne emocjonalne światy i zespala w jedno. Osiąga unikalny efekt, elektroniczną muzykę, która przekazuje sobą uczucia bez użycia słów. Kompozycje artysty nie drażnią, nie smucą, nie stają się monotonne, naprawdę przyjemnie się ich słucha. Płynie się razem z dźwiękami dawkowanymi stopniowo, budującymi napięcie. Gatunkowo to, co tworzy można nazwać mixem minimal techno i tech house’u z elementami ambientuchillwave’u. To energiczny beat przeplatany nostalgicznymi, delikatnymi, czasami niepokojącymi dźwiękami.

Inspiracją dla artysty jest otaczająca go natura, jej piękno i siła. Kiedy tworzy, zamyka się na kilka miesięcy w swoim małym azylu – położonej na północnym wybrzeżu Niemiec budce z widokiem na Bałtyk. Otoczonej lasami, odciętej od cywilizacji. Samotność i bliskość przyrody pomaga mu się otworzyć. Zamienia emocje w materię i chce pozostać w tym szczery. Pokazuje siebie, hipnotyzuje. Sprawia, że chce się więcej. Emocje zamienia nie tylko w dźwięki, bo oprócz muzyki, maluje obrazy i robi zdjęcia. Również sztuki wizualne zachowane są w tajemniczym, melancholijnym, wprawiającym w niepewność klimacie.

Sobotni koncert w GTS jest częścią trasy koncertowej po Europie, która promuje nowy album artysty „Mare”. Na swoim koncie ma jeszcze jedną płytę z 2011 roku „forest” i EP-kę „Young Alaska” z 2014. Wszystkie wydane przez wytwórnię Ki Records. Różnią się od siebie jakością zawartości, bo w przeciwieństwie do debiutanckiego albumu, prawie wszystkie sample do „Mare”, zostały nagrane oddzielnie, tylko jeden raz. Od dźwięków instrumentów, dzwonków, po odgłosy natury i wokal.  Löffler wplata rzeczywistość w elektroniczny akompaniament, gładko przechodząc między samplami, łącząc wszystko w harmonijną całość. Na koncercie oprócz wyjątkowej muzyki, możecie spodziewać się klimatycznych wizualizacji, które wciągną Was jeszcze głębiej do osobliwego świata artysty.

Poniżej Instagram’owy profil na którym możecie obejrzeć świat z perspektywy Christiana Löfflera.

https://www.instagram.com/christianloeffler/

I świetny, ponad godzinny live set, zrealizowany z Cercle w pięknych okolicznościach przyrody.


Gdzie:
Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Kiedy: sobota, 14 kwietnia 2018, godzina 20:00

Za ile: 50zł w dniu koncertu, 35-45zł w przedsprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *