Michał Szpak w Filharmonii Bałtyckiej

Trasa koncertowa CLASSICAtour nie mogła pominąć Gdańska. Już w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny będziemy mogli posłuchać występu Michała Szpaka wraz z zespołem w Filharmonii Bałtyckiej. Na koncercie pojawi się gość specjalny, a będzie nim Marlena Szpak, siostra piosenkarza, a zarazem śpiewaczka operowa.

Już w wieku 20 lat Michał Szpak udał się do talent show, by spróbować swoich sił w muzyce. Był uczestnikiem pierwszej polskiej edycji X Factor. Po wykonaniu utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” zyskał aprobatę ze strony jury i widzów. Zajęcie drugiego miejsca dało początek jego karierze.

Michał Szpak coraz częściej pojawiał się w mediach. Jego głos można było usłyszeć w finale „Top model. Zostań modelką”. Wystąpił również na Orange Warsaw Festiwal. Kilka miesięcy później wydał pierwszy minialbum zatytułowany „XI”. Znalazły się na nim takie utwory jak „Rewolucja” czy „Po niebo”.

Następne lata były dla artysty z Jasła bardzo owocne: zdobył „Złotego Samowara” na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze w 2013 roku. Dwa lata później wydał debiutancki album „Byle być sobą”, który został wyróżniony statusem platynowej płyty. Michał Szpak wygrał konkurs SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a rok później otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta. Warto wspomnieć o 61. edycji Eurowizji, podczas której wokalista zajął 8 miejsce za zaśpiewanie utworu „Color Of Your Life”.

Muzyka Michała Szpaka jest połączeniem popu i rocka zahaczającego o lata 80 i 90. Piosenki odzwierciedlają zainteresowanie artysty muzyką klasyczną. Pojawienie się kolejnej płyty na rynku zaplanowane jest na wiosnę tego roku. Najnowszy singiel „Don’t Poison Your Heart” z pewnością pojawi się na czwartkowym występie.

Kiedy: 21 marca, 19:00

Gdzie: Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1, Gdańsk

Bilety: 90-150 zł

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/165615857389796/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =